علی جون
علی جون

چهارمین نشست ستاد محیط زیست در صداوسیما انجام شد

چهارمین نشست ستاد محیط زیست در صداوسیما انجام شد

علی جون: چهارمین جلسه ستاد محیط زیست و منابع طبیعی سازمان صداوسیما با حضور معاون جهاد کشاورزی و تعدادی از نمایندگان شبکه های تلویزیونی اجرا شد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، چهارمین جلسه ستاد محیط زیست و منابع طبیعی صداوسیما به ریاست محمدرضا جعفری جلوه، مدیر شبکه دو سیما و با حضور مسعود منصور، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و تعدادی از نمایندگان شبکه های تلویزیونی، رادیویی و استانی سیما در محل سالن کنفرانس این شبکه انجام شد.
در ابتدای این جلسه محمدرضا جعفری جلوه، رییس ستاد محیط زیست و منابع طبیعی رسانه ملی، اهمیت توجه به محیط زیست و منابع طبیعی در صداوسیما را همزمان با شب یلدا بعنوان یک تحول طبیعی و بعنوان نماد زایش خورشید، اختتام انتظار و شروع امید و روشنایی بازگو کرده و کوشش های صورت گرفته دراین زمینه را به اختصار شرح دادند.
مدیر شبکه دو سیما در صحبت هایش به یکی از اقدامات محوری دستگاهها دراین زمینه اشاره نمود و اظهار داشت: توجه به حفظ و گسترش پوشش گیاهی کشور یکی از این اقدامات است که تحت عنوان پویش " هر ایرانی یک نهال "مورد توجه قرار گرفته است.
مسعود منصور، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز بعنوان متولی این طرح با اشاره به تنظیم سند شجره با هدف درختکاری و احیای پوشش گیاهی مراتع و جنگلها اظهار نمود: اجرای برنامه کاشت ۵۰۰ میلیون اصله نهال و بذرافشانی با مشارکت گروههای جهادی، نهادها و دستگاه های اجرائی با شعار "ایران سبز، ایران قوی، هر ایرانی یک نهال" قسمتی از این طرح است.
وی افزود: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته و متناسب با فصل بارش، درختکاری و بذرافشانی از اوایل آذر ماه شروع و تا اختتام اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
منصور سپس به افتتاح رسمی این پویش مهم در آستانه سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره نمود و با تاکید بر نقش صدا سیما در فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به افراد جامعه، خواهان خبر رسانی و برنامه سازی گسترده تر دراین زمینه شد.
همین طور نمایندگان شبکه های تلویزیونی و رادیویی با اشاره به برنامه های محیط زیستی شبکه متبوع شان، به بیان پیشنهادات و دغدغه های خود در این عرصه پرداختند.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در آخر جلسه، مدیر شبکه دو سیما ضمن اشاره به هم افزایی و همکاری میان دستگاه های اجرائی در حوزه مجموعه مسائل و مباحث مربوط به محیط زیست و منابع طبیعی شامل آب، خاک، هوا، پوشش گیاهی، الگوی مصرف انرژی، مقوله پسماند و... به ضرورت تبادل اطلاعات و داده ها شامل منابع علمی به روزرسانی شده و منابع صوتی و تصویری بمنظور اقدامات رسانه ای شایسته تر اصرار کرد.
منبع:

1400/10/03
18:47:36
5.0 / 5
529
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز