علی جون
با حضور رئیس كمیته امداد در كمیسیون بودجه مجلس صورت گرفت

افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان در کمیسیون بودجه مجلس

افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان در کمیسیون بودجه مجلس

رئیس کمیته امداد اظهار داشت: پیشنهاد کمیته امداد برای افزایش حداقل ۴۰ درصدی مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۱ از جانب کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی تصویب گردید.



به گزارش علی جون به نقل از مهر، سیدمرتضی بختیاری با حضور در کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی به تشریح عملکرد کمیته امداد در خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان پرداخت و اضافه کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰ شاهد رشد ۶۷ درصدی مستمری مددجویان بودیم که کمک بزرگی به این خانواده های نیازمند انجام شد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در اثر تورم و شرایط اقتصادی، این افزایش مستمری تا حدود زیادی خنثی شده است، افزود: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ رشد ۲۰ درصدی مستمری برای مددجویان کمیته امداد آورده شده که رقم بسیار ناچیزی است و گرهی از مشکلات این اقشار محروم باز نمی کند.

رئیس کمیته امداد خواهان افزایش حداقل ۴۰ درصدی مستمری مددجویان برای سال آینده شد و اظهار نمود: برپایه قانون، مستمری پرداختی به مددجویان باید معادل ۲۰ درصد حداقل حقوق مصوب وزارت کار باشد که حتی در صورت تصویب افزایش ۴۰ درصدی هنوز با این رقم فاصله دارد.

بختیاری اظهار داشت: از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم با این افزایش مستمری برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی موافقت کنند و شاهد اصلاح آن در بودجه ۱۴۰۱ باشیم.

رئیس کمیته امداد ضمن اشاره به کاهش اعتبارات حمایتی این نهاد در بودجه سال آینده، تصریح کرد: سرانه فرانشیز درمان، سرانه کمک هزینه تحصیلی دانشجویان، ودیعه مسکن و سوء تغذیه کودکان زیر ۶ سال باید افزایش یابد.

وی با تکیه بر این که برپایه تصمیم شورایعالی اشتغال، کمیته امداد مکلف به ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده های دهک های یک تا پنج جامعه در سال آینده شده است، اضافه کرد: به این منظور اعتباری معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات شبکه بانکی مورد نیاز است.

بختیاری با اشاره به اینکه اعتبارات حوزه مسکن کمیته امداد در چارچوب اعتبارات صندوق مسکن دیده شده است، افزود: برای ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکن ویژه مددجویان در چهار سال آینده، نیازمند نگاه دقیق بودجه ای و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، در انتها این جلسه نمایندگان عضو کمیسیون بودجه، با پیشنهاد کمیته امداد در خصوص افزایش حداقل ۴۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال ۱۴۰۱ موافقت کردند.

1400/10/11
16:42:21
5.0 / 5
568
تگهای خبر: اثر , خانواده , شبكه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳