علی جون
علی جون

گرامیداشت محمدعلی موحد در رادیو فرهنگ

گرامیداشت محمدعلی موحد در رادیو فرهنگ

علی جون: علی جون: برنامه رادیویی «با فرزانگان فرهنگ» شخصیت محمدعلی موحد، شاعر و نویسنده پیشکسوت را از زوایای مختلف علمی، ادبی و فرهنگی بررسی می کند.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، در برنامه این هفته فرزانگان فرهنگ که سه شنبه، ۲۲ شهریور ماه پخش می شود، شخصیت پژوهشی محمدعلی موحد از زوایای مختلف علمی و ادبی و فرهنگی با حضور و همراهی محقق و مصحح مدیر موسسه میراث مکتوب، اکبر ایرانی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
گرامیداشت محمدعلی موحد که مدتی است از رادیو فرهنگ با همراهی چهره های تابناک ادب و فرهنگ پخش می شود، پس از وقفه ای کوتاه با سخنان مدیر موسسه میراث مکتوب، اکبر ایرانی ادامه پیدا می کند.
فرزانگان فرهنگ برنامه ای با قدمت ۲۴ ساله است که سه شنبه ها از رادیو فرهنگ پخش می شود. این برنامه در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ تهیه شده است که بعد از اختتام هر دوره گرامیداشت، آئین گرامیداشت حضوری شخصیت مورد بحث در برنامه از طرف رادیو فرهنگ و معاونت صدا برگزار می گردد.
تهیه و تالیف این برنامه بر عهده سید محمدحسینی باغسنگانی است و بهروز رضوی روایتگر برنامه است.
محمدحسینی باغسنگانی، مولف و تهیه کننده این مجموعه برنامه درباره ی این دوره از برنامه اظهار داشت: در این مجموعه، مهمانانی از کشورهای مختلف حضور دارند که به تک نگاری شخصیت ادبی و فرهنگی دکتر موحد می پردازند.

محمد علی موحد متولد سال ۱۳۰۲ در تبریز است که از سال ۱۳۲۹ در شرکت نفت آبادان مشغول به کار شده و بعد از خلع ید انگلیسی ها در سال ۱۳۳۲، سردبیری روزنامهٔ شرکت نفت را بر عهده می گیرد.
موحد آثار تالیفی و ترجمه بسیاری در حوزه های تاریخی و ادبی از خود بجای گذاشته که از آن جمله می توان به دو اثر "خواب آشفته نفت" و "ملی کردن و غرامت/ درس هایی از داوری های نفتی" در حوزه تاریخ نفت ایران اشاره نمود.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، برنامه «با فرزانگان فرهنگ» سه شنبه ها ساعت ۲۰ از رادیو فرهنگ به روی آنتن می رود. این برنامه در سامانه و ‌بایگانی زمانی رادیو در سراسر جهان قابل شنیدن و دریافت است.
برنامه با فرزانگان فرهنگ بر روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.1401/06/22
10:01:55
5.0 / 5
467
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز