علی جون
علی جون

صحبت های پیمان جبلی بعد از یک ساله شدن ریاستش

صحبت های پیمان جبلی بعد از یک ساله شدن ریاستش

علی جون: پیمان جبلی سال قبل در همین حوالی به ریاست سازمان صداوسیما منصوب گردید. او حالا در مراسمی جهت راه اندازی مرکزی به نام سیمرغ سخنرانی و تاکید کرده است، تاسیس این مرکز که مقرر است عرصه های مغفول نمایشی را پوشش دهد، اقدامی لازم بوده که می بایست زودتر اتفاق می افتاد و فعالیت آنها سال ها به تعویق افتاده است.


به گزارش علی جون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، پیمان جبلی در آئین افتتاح رسمی مرکز سیمرغ که در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما انجام شد افتتاح این مرکز را به همه فعالان عرصه نمایش و برنامه سازی تلویزیونی تبریک گفت.
وی با اشاره به نخستین سالگرد صدور حکم مقام معظم رهبری و شروع دوران تحول در رسانه ملی اشاره کرد: تاسیس سیمرغ، اقدامی لازم بود که می بایست زودتر اتفاق می افتاد و فعالیت آنها سال ها به تعویق افتاده است.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به جایگاه تئاتر به عنوان خانه اصلی هنر نمایش، ظرفیت بالای فارغ التحصیلان تئاتر را باارزش خواند که تاسیس سیمرغ می تواند موجب استفاده از این ظرفیت در تلویزیون شود.
جبلی، احیای تله تئاتر را یکی از بخش های مرکز سیمرغ معرفی نمود و اظهار داشت: تاسیس این مرکز ظرفیت های مغفول مانده هنری را فعال تر خواهدنمود.

او با تأکید بر این که وقتی سازمانی مانند رسانه ملی بخواهد همپای تحولات اجتماعی جلو برود باید با ساخت انواع گونه از مستند و خبر تا داکیودارم (مستند داستانی) و تله تئاتر در اندیشه جذب مخاطب باشد، مرکز سیمرغ را عامل مهمی در افزایش ضریب نفوذ خواند.
در این مراسم که تعدادی از چهره های فرهنگی و هنری و مدیران صداوسیما حضور داشتند. محسن برمهانی، معاون سیما به تعریف مرکز سیمرغ پرداخت و آنرا مرکزی معرفی نمود که مقرر است ظرفیت جدیدی برای صداوسیما بوجود آورد که هم در زمینه نمایشی و هم حوزه غیرنمایشی فعال خواهد بود و به سان دو بال این سیمرغ عمل خواهدنمود و با تولید آثار درست، با کیفیت و بهره از ظرفیت های بزرگان، پرواز خوبی در سپهر رسانه ای کشور خواهد داشت.

وی با اشاره به سند تحول اصرار کرد لازم است نظام تولید از نظام پخش تفکیک شود و طبق همین سند، مرکز سیمرغ در کنار مراکز سیمافیلم و صبا قرار خواهد گرفت تا در کنار دو واحد جدید التاسیس مدیریت تولید آثار کوتاه و اداره کل دفتر فیلمنامه به این تفکیک کمک نماید.
برمهانی با خطاب قراردادن هنرمندان حاضر در جلسه از آنها خواست برای مساعدت با حوزه تولید به بهانه راه افتادن این مرکز به میدان بیایند.

معاون سیما با اشاره به این که حالا عصر جنگ روایت هاست ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: رسانه ملی نیز در کوشش برای نمایش حقیقت هاست و مرکز سیمرغ باید بتواند تصویری درست برای مردم در زمینه های وسیع تر داشته باشد.

مجید اکبر شاهی، رییس مرکز سیمرغ نیز در این مراسم با اعلان اینکه یکی از ماموریت های دوره تحول در رسانه ملی تفکیک نظام تولید از پخش است، راه اندازی این مرکز در کنار سایر مراکز مثل سیمافیلم و صبا را سبب افزایش ظرفیت صداوسیما دانست.
وی همچون وظایف مرکز سیمرغ را افزایش ظرفیت رسانه ملی در ژانرهای مغفول حوزه نمایشی مانند مجموعه های سیتکام (طنز موقعیت) و تله تئاتر معرفی نمود که ضمن سرعت بالا در تولید آثار متنوع و متکثر با استقبال مخاطب نیز مواجه می باشد.
اکبرشاهی اضافه کرد: از دیگر وظایف این مرکز به تولید رساندن ایده ها و طرح های قرارگاه طراحی رسانه ملی در زمینه غیر نمایشی و با فرمت های برنامه تلویزیونی، ترکیبی، مستند مسابقه، مستند و... است.
رییس مرکز سیمرغ شناسایی و تعامل هم افزا با مجموعه های هنری و رسانه ای فعال در کشور برای نیل به اهداف فرهنگی و هنری را نیز از دیگر وظایف این مرکز عنوان نمود.
او در آخر سیمرغ را بشارت بزرگ برای جوانان سراسر کشور خواند که با شناسایی، توانمند سازی و معرفی آثار به ستاره های آینده آسمان پر ستاره ایران تبدیل شوند.
در بخش های دیگری از این مراسم، حسن خجسته، استاد دانشگاه صداوسیما نیز در سخنانی کوتاه، ایجاد مرکز سیمرغ را فرصتی مناسب برای ایجاد فضای رقابت بین ایده ها و کارها دانست.

مهدی فرجی، تهیه کننده، جواد افشار، کارگردان و امین زندگانی، بازیگر نیز پشت تریبون رفته و از مزایای تاسیس مرکز سیمرغ گفتند.

علیرضا افتخاری، خواننده نیز قطعاتی را برای حاضران اجرا کرد. بخش هایی از این مراسم بصورت زنده روی آنتن شبکه خبر رفت.

در این مراسم تعدادی از هنرمندان و اهالی رسانه همچون بهروز افخمی، سعید سلطانی، احمد نجفی، جواد هاشمی، امین زندگانی، بهروز مفید، حسین طاهری، محمود رضوی، محسن علی اکبری، حبیب والی نژاد، ابوالفضل صفری، محمدرضا ورزی، مهدی شفیعی، مهران مهام، مجید واشقانی، علیرضا مسعودی، پرویز فلاحی پور، نسرین بابایی، جواد قارایی، عباس موزون، اسرافیل علمداری، بهرام ابراهیمی و... حضور داشتند.
منبع:

1401/07/12
10:31:43
5.0 / 5
415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز