علی جون
شریعتمداری اعلام كرد:

تسهیل روند استفاده از ظرفیت های بازار كار با اولویت ایثارگران

تسهیل روند استفاده از ظرفیت های بازار كار با اولویت ایثارگران

به گزارش علی جون وزیر كار اظهار داشت: همكاری با بنیاد شهید در حوزه اشتغال، تسهیل روند استفاده از ظرفیتهای بازار كار، تأمین یارانه دستمزد و یارانه های مشوق بیمه ای با اولویت خانواده شهدا و ایثارگران در دستوركار است.به گزارش علی جون به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران بخصوص در حوزه اشتغال، تسهیل فرآیند استفاده از ظرفیت های فعال بازار کار، تأمین یارانه دستمزد و یارانه های مشوق بیمه ای با اولویت خانواده شهدا و ایثارگران در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بر طبق این تفاهم نامه از ظرفیت قانونی در حوزه اشتغال و درمان برای خدمات دهی به ایثارگران، جانبازان و خانواده های شهدا استفاده خواهد شد.
شریعتمداری تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال جامعه ایثارگران می توان از ظرفیت ایجاد تشکل های تعاونی برای تولید اجناس و کالاهای داخلی بهره برد و زمینه عرضه محصولات آنان را فراهم نمود.
همچنین سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم تصریح کرد: ۲۰ هزار شهید خدمت، توسط جامعه کارمندی و در دولت طی ۴۰ سال قبل تقدیم انقلاب شده است.
به گفته وی موضوعات اشتغال، مسکن و درمان جامعه ایثارگری در اولویت قرار دارد و در این حوزه سه کارگروه در بنیاد شهید تشکیل شده تا برای این مسائل چاره هایی ارائه نمایند.
اوحدی اظهار داشت: در تفاهم نامه امروز، زمینه اشتغال پایدار و تسهیلات کارآفرینی و خوداشتغالی، آموزش مهارت و کارآفرینی برای ایثارگران و فارغ التحصیلان ایثارگر و درمان جامعه ایثارگری در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، مراکز درمانی و بیمارستان های تأمین اجتماعی می توانند طرف قرارداد بیمه دی که عهده دار بیمه تکمیلی ایثارگران است قرار گیرد و خدمات درمانی بهتری به ایثارگران و خانواده های آنها ارائه نماید.
استفاده ایثارگران از تسهیلات قانونی اشتغال و مهارت آموزی
در این مراسم، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اظهار داشت: در قوانین کشور، به ایثارگران و خانواده های آنان توجه ویژه ای شده و در سال های اخیر ابزارها و شرایط مناسبی برای پشتیبانی از اشتغال ایثارگران به وجود آمده است.
وی اضافه کرد: برای ایجاد کسب و کارهای جدید و تأمین سرمایه در گردش، استخدام نیروهای ایثارگر و جانباز در بنگاه هایی که از تسهیلات اشتغالزایی بهره برده اند در اولویت قرار دارد.
منصوری خاطرنشان کرد: در بخش تعاون هم بندهای تشویقی برای شرکت های تعاونی در نظر گرفته شده است که ایثارگران و جانبازان با اولویت به کار گرفته شوند.
به گفته وی، جامعه هدف این تفاهم نامه ایثارگران و خانواده های آنها هستند که می توانند از تسهیلات قانونی اشتغال و مهارت آموزی استفاده کنند.
همچنین پاکدل نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم هم ابراز امیدواری کرد که با امضای این تفاهمنامه، زمینه اشتغال ایثارگران و خانواده های آنان و کمک از خدمات درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوش سازمان تأمین اجتماعی فراهم گردد.
گفتنی است، همچون اهداف این تفاهم نامه که در چارچوب ۱۰ ماده و ۴۱ بند به امضا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران رسید می توان به «کمک به تأمین اشتغال ایثارگران جویای کار با استفاده از ظرفیت های موجود در دو دستگاه»، «کمک به اشتغال پایدار شاغلین کسب وکارهای خرد، کوچک و متوسط و کارآفرینان تحت پوشش بنیاد در حوزه های مختلف با استفاده از ظرفیت های موجود» و «تلاش برای ساماندهی و توسعه طرح های خوداشتغالی و کارآفرینی مربوط به ایثارگران و ارتقاء نقش این عزیزان در جهش تولید و رشد اقتصادی کشور از راه توانمندسازی، آموزش های مهارتی و تجمیع سرمایه ها» اشاره نمود.


منبع:

1399/06/08
14:56:23
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: آموزش , ابزار , خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵