علی جون

در مدار باش، برقرار باش!

در مدار باش، برقرار باش!

به گزارش علی جون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز


فرزین پورمحبی
چگونه در «مدار» دور دور کنیم؟!
- فعلا دور دور ماست و هر که در مدار نیست جمع کند و برود!
- حواس تان باشد که ما خیلی بیشتر از پلیس فتا حواس مان به همه چیز هست؛ آنها فقط قول و قرارها را کنترل می کنند ما کل قرار و «مدارها» را!
- با عنایت به این شعار رسانه ملی: «هر که شاخ است، شاخ می شود» بنابراین جای هیچ شاخ شمشادی در مدار نیست و اصولا شاخ و شانه کشی مصداق بارز خروج از مدار است!
- با عنایت به شعار دیگر رسانه ملی: «هر کی بارشه، ککی در تنبانشه» همه بارداران و باربران، مصداق عینی خروج از مدارند!
- توضیح غیرضروری: این سازمان برای ایجاد تسهیلات و زمینه های«در مدار بودن» باراندازهایی را در جای جای سازمان برای شکستن شاخ تعبیه کرده است!
تبصره: برای موردداران موارد بالا، هیچ تبصره ای وجود ندارد!
- تمکین فقط مختص کانون زندگی زناشویی نیست؛ در مدار ما هم این داستان به شدت جاری است، چون ما هم نفقه و صدقه می دهیم!
- افرادی که بتوانند خیلی تمیز برنامه های شبکه های خارجی را بومی سازی (همان کپی خودمان) کنند، در مدارند! بومی سازی مسابقات تلویزیونی شبکه های خارجی در اولویت اند!
- کسی که بتواند بدون گذاشتن مدرک جرم حق کپی رایت را دور بزند، می تواند در مدار ما دور دور کند!
- در مدار بودن یا نبودن افراد با مدارات منظم سیارات متفاوت است! در نجوم، مدارات با نظارت پروردگار از روی حساب و کتاب اند اما مدار ما غیرقابل پیشبینی تر از این حرفاست! مثلا مقوله «ممنوع التصویری» پس از ما، دست خداست!
- تهیه خوراک برای اخبار ۲۰: ۳۰ (بویژه بخش روایت سازی ها) و به صورت کلی ساخت هر برنامه ای که ثابت کند ما خیلی خوبیم و آمریکا و اروپا بی خودند شما را تبدیل به خود خود مدار خواهد نمود و در این صورت خود ما بر مدار دور سرتان خواهیم چرخید!
- از قدیم گفته اند: انتقاد از چیزهایی که ما خوش مان نمی آید همچون بایدن و روحانی و برجام و... کاملا آزاد است اما در عین حال خطوط قرمز هم زیاد است! پس رنگی نشوید تا در مدار بمانید!
- مهم کیفیت برنامه و جذب مخاطب نیست چون بودجه مان از جیب بابای مان نیست مهم در مدار ماندن شما و برقراری ماست!
- فعلا ستاره هایی مثل علیخانی و مدیری و رشیدپور و رامبد جوان را برای روز مبادا در مدار گذاشتیم (نگه داشتیم) تا پرچم آمارها را بالا نگه دارند! اما مثل بعضی از ماهواره های مان آنها را از مدار خارج خواهیم کرد!

در مدار باشید، برقرار باشید!1399/09/18
17:43:44
5.0 / 5
547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴