علی جون
علی جون
گفت وگو با محمدمحسن رفیعی ـ گوینده قدیمی ترین برنامه رادیو

این برنامه ۶۰ سال سن دارد!

این برنامه ۶۰ سال سن دارد!

به گزارش علی جون «فرهنگ مردم» از قدیمی ترین برنامه های رادیویی است که حدود 6 دهه است روی آنتن می رود؛ همان گونه که از نام آن برمی آید، دو عنصر پرارزش «فرهنگ» و «مردم» رمز مانایی این برنامه است. محمدمحسن رفیعی که بیشتر از 50 سال است که گویندگی این برنامه را عهده دار بوده است، راز ماندگاری «فرهنگ مردم» را این چنین توصیف می کند، «از دل مردم برمی آید و متعلق به خود مردم است».


«فرهنگ مردم» آداب و رسوم ایرانیها را از دل روستاها و شهرستان های مختلف بیرون کشیده و برای مردم بازگو می کند. اولین قسمت از این برنامه در سال ۱۳۴۱ و با گویندگی مرحوم سیدابوالقاسم انجوی شیرازی پخش گردید. فرهنگ مردم این روزها با گویندگی شمسی فضل الهی و محمدمحسن رفیعی از رادیو ایران پخش می شود.
محمدمحسن رفیعی که بعد از ۵۰ سال مخاطبان همچنان این برنامه را با صدای او همراهی می کنند، به ایسنا اظهار داشت: «فرهنگ مردم» برای قشر خاصی نیست و برای کل ایران است؛ این برنامه به تمام اقوام و ایلات مختلفی که در ایران زندگی می کنند، متعلق می باشد. ما آداب، رسوم و مطالب مربوط به آنها را بیان می نماییم. ما در برنامه «فرهنگ مردم» درباره فرهنگ، لهجه، گویش، زبان، آداب و رسوم و سنت های مردم صحبت می نماییم.

محمد محسن رفیعی

1399/09/21
13:02:44
5.0 / 5
874
تگهای خبر: برنامه , رادیو , مخاطب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز