علی جون

كتاب خاطرات عمو راستگو منتشر می شود

كتاب خاطرات عمو راستگو منتشر می شود

علی جون: مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قم از انتشار کتاب خاطرات حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو در چارچوب تاریخ شفاهی اطلاع داد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حجت الاسلام هادی قبادی، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قم، با بیان این خبر اظهار داشت: حجت الاسلام محمدحسن راستگو در انتقال مفاهیم و پیام های دینی و اخلاقی به زبان کودکان و نوجوانان، هنرمندی متبحر و زبردست بود. بیان شیوا و جذاب وی در بیان موضوعات مختلف، به کارگیری لطائف منحصر به فرد از متون دینی، بهره مندی از طنز فاخر و تاثیرگذار، خوش رویی و خوش مشرب بودن، ابتکار عمل در به کارگیری شیوه های هنرمندانه جذب کودکان و نوجوانان به مقوله های دینی و قرآنی، همچون خصوصیت های حجت الاسلام راستگو بود.
او افزود: در همین راستا و به منظور تهیه و تدوین تاریخ شفاهی فرهیختگان که همواره از جانب کتابخانه ملی ایران انجام می شود در سال ۱۳۹۸ کار ضبط خاطرات حجت الاسلام راستگو در مدیریت اسناد و کتابخانه ملی قم شروع شد و تا بهار سالجاری ادامه پیدا کرد. در مجموع ۲۰ جلسه و در ۲۳ ساعت خاطرات او کامل ضبط شد.
قبادی ضمن اشاره به خاطرات جمع آوری شده از حجت الاسلام راستگو اظهار داشت: در جلسه مقدماتی جمع آوری خاطرات حجت الاسلام راستگو، به خاطرات خوش کودکان و نوجوانان دهه های ۶۰ و ۷۰ از برنامه های وی اشاره کردیم و از همان جلسه متوجه اوج اخلاص و بی ادعایی او شدیم و این مهم در تمام جلسات ضبط خاطرات آن معلم تربیتی به خصوص در بخش خاطرات دوران دفاع مقدس جریان داشت.
او سپس تصریح کرد: به دوست عزیز سفرکرده قول داده بودیم که آخر سالجاری این کتاب منتشر شود، اما افسوس که تقدیر چنین رقم خورد که مراسم رونمایی از کتاب خاطرات آن زنده یاد بدون حضور او برگزار گردد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو (متولد ۱۳۳۲ در مشهد) مشهور به «عمو راستگو»، روحانی و پژوهشگر فقه، اصول، تعلیم و تربیت بود. او مبتکر شیوه خاصی از آموزش و اجرای برنامه برای کودکان بود. راستگو همینطور بعنوان کارشناس در برنامه های تلویزیونی حضور داشت. حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو در دوم آذرماه ۱۳۹۹ درگذشت.
منبع:

1399/10/14
19:24:58
0.0 / 5
784
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تلویزیون , طنز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱