علی جون
علی جون
رضا فیاضی مطرح كرد:

نامشخصی برنامه ترامپ

نامشخصی برنامه ترامپ

علی جون: رضا فیاضی که مدتی پیش در فیلم تئاتر «من دونالد ترامپ نیستم» بازی کرده بود، می گوید فعلا برنامه مشخصی برای اکران این فیلم تئاتر در ایران وجود ندارد.


این بازیگر در گفتگو با ایسنا ادامه می دهد: هم اکنون توزیع این فیلم تئاتر در کشورهای دیگر بوسیله سایت آمازون در حال انجام می باشد ولی فعلا برنامه مشخصی برای اکران آن در ایران وجود ندارد.
او که در این فیلم تئاتر نقش «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین امریکا را بازی کرده بود، اضافه می کند: همانطور که قبلا هم گفته ایم، این فیلم تئاتر به زبان انگلیسی ضبط شده و صحبت هایی درباره دوبله آن به زبان فارسی مطرح بود ولی این صحبت ها هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است. بنا بر این وضعیت پخش آن در ایران چندان معین نیست.
فیاضی که معتقد می باشد به سبب همه گیری کرونا، فعلا شرایط برای اجرای صحنه ای تئاتر فراهم نیست، از طراحی و ساخت یک عروسک جنوبی با نام «جمال جمالو» و ساخت برنامه ای با عنوان «جمال جمالو و یک گپ خوشمزه» خبر می دهد.
او که مدتی در جزیره کیش ساکن شده بود، توضیح می دهد: در این برنامه که به سفارش منطقه آزاد کیش تولید شده، عروسک «جمال جمالو» در قالب یک مصاحبه گر با فعالان حوزه های فرهنگی هنری مربوط به کودکان گفتگو می کند. چهره هایی مانند مریم سعادت، مجید قناد، داود کیانیان، منوچهر اکبرلو، محمد اعلمی، جواد انصافی و... که همه آنان در حوزه تئاتر کودک و عروسکی و همین طور برنامه های تلویزیونی مربوط به کودکان فعال می باشند، در گفتگو با «جمال جمالو»، تاریخچه ای از کارهای حرفه ای خودرا تشریح می کنند.
فیاضی اضافه می کند: در حقیقت این عروسک بوسیله گفتگو با این چهره ها وارد زندگی حرفه ای آنان می شود و به صورتی تاریخچه شفاهی فعالیت آنان نیز ثبت و ضبط می شود. این چهره های فرهنگی توضیحاتی درباره ورود خود به این حوزه ارائه می دهند. بخش هایی از زندگی آنان را می بینیم و برای هر یک از آنها بحر طویلی سروده شده است. همراه با اینها شعر و موسیقی هم داریم تا برنامه هم مناسب گروه سنی بزرگسال باشد و هم کودکان از آن بهره مند شوند. چونکه این برنامه ها همانطور که درباره زندگی حرفه ای این چهره هاست، جنبه سرگرمی و تفریحی هم دارد تا فقط یک برنامه خشک نباشد.
او که این گفتگوها را در تهران انجام داده است، متذکر می شود: در این برنامه بخش های پنهان زندگی این چهره ها را می بینیم. بعنوان نمونه بیشتر مردم جواد انصافی را با نقش «عبدلی» می شناسند درحالیکه او تجربیات بسیار متنوعی در حوزه نمایش های ایرانی و سیاه بازی دارد و دراین زمینه پژوهش های زیادی هم انجام داده است. ما هم در برنامه خود به این وجه از شخصیت او می پردازیم و جالب است که با همان لباس شخصیت «سیاه» در برنامه حضور دارد.
فیاضی درباره چگونگی پخش این برنامه ها نیز می گوید: ما این برنامه ها را به سفارش منطقه آزاد کیش ضبط کرده ایم ولی هنوز درباره چگونگی پخش آن اطلاع دقیقی ندارم. به احتمال قوی این برنامه ها در فضای مجازی پخش خواهد شد و امیدوارم پخش خوبی داشته باشد چون به نظرم اتفاق خوبی در ساخت آن افتاده است.
این بازیگر با سابقه که مدتی پیش از حضورش در برنامه ای با نام «خوش برگ» آگاهی داده بود، با انتقاد از برخی مشکلات در ساخت این برنامه می افزاید: حدو سه ماه از آغاز پروژه «خوش برگ» می گذرد، برنامه ای که هدفش معرفی کتاب و گسترش کتاب خوانی است و برای شبکه «امید» آماده می شود ولی این پروژه مدام با وقفه رو به رو شده است و در طول این مدت فقط یک پیش قسط دریافت کرده ام.
فیاضی خاطرنشان می کند: دستمزد من در این پروژه بسیار ناچیز است. وقتی متوجه شدم برنامه درباره کتاب است، حاضر شدم با کمترین دستمزد همکاری کنم ولی متاسفانه اصلا ملاحظه نمی کنند کسی که در این پروژه همراه شان است، مویی سپید کرده و درست نیست مرا اینگونه بلاتکلیف بگذارند. هرچند برای ماه دوم قرارداد را تمدید کرده اند، ولی فعلا پروژه متوقف است و دستمزد ما را هم نمی دهند.


منبع:

1399/10/15
01:04:44
0.0 / 5
760
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز