علی جون
نگاهی به روزنامه های امروز جهان

پیش بینی اقتصاد جهان با طالع بینی!

پیش بینی اقتصاد جهان با طالع بینی!

علی جون: اقتصاد جهان در سال میلادی جدید و باتوجه به تمام مشکلاتی که کشورهای دنیا بواسطه شیوع ویروس کرونا تجربه کردند و گاهی نیز همچنان ادامه دارد، از مهمترین دغدغه های رسانه های دنیا در این روزها شمرده می شود.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند. از مهمترین اخباری که او امروز (۱۵ دی ماه) به آنها پرداخته، آینده جهان پس از ویروس کرونا و سرنوشت اقتصادی کشورهای مختلف در سال ۲۰۲۱ است.
_ «یو اس ای تودی» نوشته است:
حالا بعضی از جمهوری خواهان آمریکا، ساز تازه ای کوک می کنند. تد کروز و دیگر سناتورهای جمهوری خواه از تایید نتایج انتخابات آمریکا، خودداری می کنند. این جمهوری خواهان می گویند آنها آرای انتخاباتی را در کنگره رد خواهند کرد، مگر آنکه آرای ترامپ، شمارش دقیق شوند. سیاستمداران می گویند: این نشان آزاردهنده ای است که جمهوری خواهان انتخابات آمریکا را به چالش می کشند. انگار به شکلی جنون جمعی ترامپ، همچنان زنده خواهد ماند. آخرین گام حالا در کنگره برداشته خواهد شد. تایید پیروزی جو بایدن. یازده سناتور جمهوری خواه دیگر مخالف نتایج انتخابات هستند.
_ «فایننشال تایمز» نیز نوشته است: سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر معترض بلاروس در تبعید خود خواسته است. یک سال از اعتراض در سرزمینش گذشت. با این همه، او معتقد می باشد شمارش معکوس برای روزهای آخر لوکاشینکو شروع شده است. حالا می گوید: آنها ـ حکومتی ها ـ مطمئن بودند که من کسی نیستم!
_ فایننشیال تایمز همین طور این پرسش را مطرح کرده است که آیا با رفتن ترامپ، ترامپیسم ماندگار خواهد بود؟ آمریکا و جمهوری خواهان با رئیس جمهوری که مدعی به سرقت رفتن آرای او است، در انتخابات ۲۰۲۴ با چنین باوری، زمینه را برای مبارزه جمهوری خواهان فراهم می کنند. زمینه ای برای رقابت های انتخاباتی در آن هنگام. ترامپیسم شاید با آن باور تا سال ۲۰۲۴ بپاید.
_ «اکونومیست» نوشته است: در سال ۲۰۲۱، سال در پیش، از بازارهای جهانی چه انتظاری باید داشت؟ پیش بینی آینده بازار با همه گیری ویروس کرونا ناممکن به نظر می رسد. کنت گابرایت، اقتصاددان شناخته شده گفته است برای پیش بینی وضعیت اقتصادی جهان باید دست به دامان ستاره شناسی و طالع و فال بینی شد. نبود آمار از اطلاعات تاریخی مشابه، پیش بینی وضعیت اقتصادی جهان را ناممکن می کند. اما نشانه هایی از پیدایش خرد جمعی در آینده نیز دیده می شود.
* در حاشیه خبرها:
در پژوهشی تازه دانشمندان دریافتند گراکل، گونه ای کلاغ بومی آمریکا، خصوصاً به هنگام تعقیب، پلک نمی زند. دانشمندان با نصب میکرو ویدیویی بر سر این کلاغ ها، برای میزان پلک زدن کلاغ ها، به این نتیجه رسیده اند. این کلاغ به هنگام پرواز به سرعت پلک می زند، اما بر روی زمین، کمتر؛ خصوصاً به هنگام فرود. به ندرت پلک می زنند. پلک زدن به مفهوم قطع ارتباط با محیط است. پژوهش های پیشین نشان می دهد، خلبان ها هم به هنگام پرواز و به هنگام فرود به سرعت پلک می زنند. اما در آسمان، کمتر. پژوهش درباره پلک زدن پرندگان می تواند، به شناخت اثرهای آنها در انسان، بیانجامد.
منبع:

1399/10/15
23:59:46
0.0 / 5
525
تگهای خبر: اثر , رادیو , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون