علی جون
علی جون
مدیركل بهزیستی استان مركزی اعلام كرد؛

افتتاح اولین مركز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد مركزی در اراك

افتتاح اولین مركز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد مركزی در اراك

به گزارش علی جون مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار داشت: اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد استان مرکزی در اراک راه اندازی شد.به گزارش علی جون به نقل از مهر، زهرا امینی عصر سه شنبه در حاشیه افتتاح مرکز جامع درمان و بازتوانی مهرآوران استان مرکزی در اراک اظهار نمود: ۲۴ مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان همزمان در کشور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح و بهره برداری شد.
وی اضافه کرد: امروز اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد مهرآوران استان مرکزی در اراک راه اندازی شد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اشاره کرد: این مرکز در فضای مناسب به وسعت ۲ هزار متر با مدیریت بخش خصوصی و هشت نیروی فعال، کار خودرا آغاز نموده است. ظرفیت اسمی این مرکز درمانی ۷۰ نفر است که الان ۱۵ نفر از معتادان خود معرف مراحل سم زدایی را می گذرانند.
امینی بیان کرد: این مرکز شامل سه واحد (مرحله) مرحله اول سم زدایی معتادین، مرحله دوم درمان های اجتماعی مبتنی بر خدمات روانکاوی، روانشناختی و از همه مهمتر واحد اشتغال است که در کنار دو واحد دیگر وجود دارد.
وی اشاره کرد: سه کارگاه اشتغال نیز برای معتادین در نظر گرفته شده است که کارگاه تولید لباس تریکو، کارگاه مونتاژ گازهای رومیزی و هودهای آشپزخانه و کارگاه تولید گل را شامل می شود.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی، اشاره کرد: موضوع ماندگاری پس از ترک و اشتغال پایدار معتادین بعد از درمان از اولویت های بهزیستی استان مرکزی است که با هدف کاهش لطمه اعتیاد پیگیری می شود.
امینی سم زدایی، ترک اعتیاد انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، خدمات مشاوره و روانشناسی، خدمات مددکاری اجتماعی، آموزش و تغییر سبک زندگی بهبود یافتگان، خدمات پزشکی توانمندسازی شغلی و اشتغال، پیگیری مددکاری بهبود یافتگان بعد از ترخیص از مرکز و پیگیری وام اشتغال بهبود یافتگان را از دیگر خدمات مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد مهر آوران اراک عنوان نمود.


منبع:

1399/11/08
15:39:42
0.0 / 5
754
تگهای خبر: آموزش , خدمات , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز