علی جون
گفت وگو با تهیه كننده بدون توقف

این برنامه اصلا سانسور نمی گردد

این برنامه اصلا سانسور نمی گردد

علی جون: تهیه کننده برنامه «بدون توقف» تاکید می کند که درصد سانسور در این برنامه در حد صفر بوده است و مردم بطور مستقیم و بدون واسطه پرسش هایشان را با مسئولان در بین می گذارند.


برنامه «بدون توقف» با طرح موضوعات مختلف، به بررسی شبهات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می پردازد و با دعوت از مسئولان مربوطه آنها را در مقابل پنج نفر از مخاطبان داوطلب حاضر در برنامه قرار می دهد تا به پرسش هایشان پاسخ داده شود.
رضا غلامحسین نژاد ـ تهیه کننده «بدون توقف» ـ درباره پرداختن به مسائل روز در این برنامه تلویزیونی به ایسنا اظهار داشت: «بدون توقف» همیشه اهتمام کرده شبهات و مسائل ریشه ای و گاهی موضوعات روز جامعه را بررسی کند؛ مثلا به انتخابات مجلس، بحث بنزین و یا انتخابات آمریکا پرداختیم؛ عمدتا به موضوعات ریشه دار و جدی جامعه می پردازیم که اساسا انتخابات هم جزو این موضوعات است و «بدون توقف» هم نسبت به این موضوعات بی تفاوت نیست. ان شاءالله در آینده وقتی حال و هوای جامعه انتخاباتی شود، «بدون توقف» هم به این موضوعات خواهد پرداخت.
غلامحسین نژاد درباره طرح پرسش ها از میهمانان برنامه که عمدتا مسئولان سازمان ها و نهادهای مختلف هستند، عنوان کرد: به خاطر ندارم موضوعی را مطرح کرده باشیم و مسوولی گفته باشد این سوال را از من نپرسید. ما از همه طیف ها میهمان داشتیم، شاید از جریان اصلاح طلب کمتر میهمان داشتیم که آن هم دلیلش نیامدن خودشان بوده است. عمدتا هر کسی به برنامه آمده است هیچ وقت چنین درخواستی نداشته است.
او اضافه کرد: در برنامه «بدون توقف» پنج نفر داوطلب از میان مردم به برنامه می آیند و آزادانه سوال هایشان را می پرسند و آنقدر این اتفاق واقعی است که میهمان برنامه هم صادقانه بخواهد پاسخ دهد. اما اگر هم گاهی میهمان پاسخ سوالی را نمی دانسته یا نمی خواسته به آن جواب دهد و از آن رد شده، در برنامه نمود پیدا کرده و مردم این پاسخ ندادن را دیده اند.
تهیه کننده «بدون توقف» در پاسخ به این پرسش که آیا اتفاق افتاده مسئولان از حضور در این برنامه امتناع کنند؟ اظهار داشت: یکی ـ دو سال قبل در سالگرد چهل سالگی انقلاب، برای هیات دولت نامه زدیم و درخواست کردیم که در برنامه حاضر شده و پاسخگو باشند. در همان موقع ما از شورای نگهبان، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و قوه قضاییه میهمان هایی را آوردیم اما از هیات دولت نیامدند. سال قبل هم نامه نگاری کردیم اما باز نیامدند. با آقای آشنا هم صحبت کردم و قرار بود به برنامه «بدون توقف» بیایند اول پذیرفته بودند اما یک روز که برنامه را دیده بودند، به شوخی به من گفتند مهمانتان خیلی تحت فشار است، من نمی آیم و جدی هم نیامدند.
او درباره پرداختن به ویروس کرونا اظهار داشت: درباره کرونا تا حالا صحبت نکرده ایم. موضوعی است که لازم است به آن پرداخته شود و ان شاءالله در برنامه های آتی به آن پرداخته می شود؛ هرچند فکر می کنم درباره کرونا زیاد صحبت شده است و شبهه زیادی در مورد آن نیست. ضمن اینکه برنامه «طبیب» شبکه سه هم به آن می پردازد.
غلامحسین نژاد اضافه کرد: برای انتخاب موضوع به بازخورد مخاطبان توجه می شود خود مردم در انتخاب موضوع خیلی تاثیرگذارند؛ مثلا موضوع اقتصادی را به درخواست مردم انتخاب کردیم.
او درصد سانسور و ممیزی در برنامه «بدون توقف» را خیلی پایین و نزدیک به صفر دانست و اظهار نمود: بحث سانسور در همه رسانه ها و رسانه های خارج از کشور هم اتفاق می افتد اما در برنامه «بدون توقف» درصدش خیلی پایین و حتی صفر است. مباحثی در این برنامه مطرح می شود که شاید برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی در صداوسیما مطرح می شود.
این تهیه کننده در آخر درباره لزوم رعایت اخلاق رسانه ای در برنامه های تلویزیونی و سایر رسانه ها، اظهار داشت: اگر ما اصل صداقت و ارتباط داشتن با مردم را رعایت نماییم و بطور واقعی هم این کار را انجام دهیم، یعنی مردم بطور مستقیم با رسانه ارتباط داشته باشند اخلاق خودش شکل می گیرد.
برنامه «بدون توقف» به تهیه کنندگی رضا غلامحسین نژاد و کارگردانی رحیم صادق پور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته از شبکه سه سیما پخش می شود.
منبع:

1399/11/27
14:29:25
0.0 / 5
767
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵