علی جون
با موافقت نوبخت؛

مشكل حقوق های معوقه، عیدی و همسان سازی حقوق بازنشستگان هما حل شد

مشكل حقوق های معوقه، عیدی و همسان سازی حقوق بازنشستگان هما حل شد

به گزارش علی جون هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از موافقت سازمان برنامه و بودجه برای اعطای کمک های مالی به صندوق بازنشستگی هما اطلاع داد.به گزارش علی جون به نقل از مهر، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از توافق مدیرعامل ایران ایر با محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اعطای کمک های مالی فوری به ایران ایر بعد از برگزاری جلسات مختلف در مورد مشکلات مالی این شرکت هواپیمایی و تعویق پرداختی های بازنشستگان هما اطلاع داد.
بر اساس آنچه ایران ایر اعلام نموده، نوبخت بعد از استماع جزئیات مشکلات «هما»، به ویژه موضوعات پرداخت حقوق، عیدی و همسان سازی حقوق بازنشستگان «هما» و هم استفاده از ظرفیت های قانون بودجه برای تهاتر بدهی های شرکت از راه مطالبات «هما» از دولت، در جلسات اسفندماه سالجاری، دستور اقدام و بررسی های کارشناسی برای انجام درخواست های صورت گرفته را صادر کرده است.
پرداخت حقوق بازنشستگان هما در ۱۴۰۰ به دولت واگذار شد
همچنین با موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه، مشکلات مذکور همچون قول معاون رئیس جمهور برای کمک فوری سازمان برنامه و بودجه به «هما» جهت تأمین نقدینگی پرداخت های پیش از آخر سال و هم لحاظ کردن کمک به صندوق بازنشستگی «هما» در آیین نامه اجرایی بند «و» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای حقوق های سال آتی، توسط سازمان برنامه و بودجه مرتفع خواهد شد.
هما ۲۳ هزار حقوق بگیر دارد
به گزارش علی جون به نقل از مهر، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هم اکنون ۲۳ هزار حقوق بگیر دارد که ۱۳ هزار نفر آنها بازنشسته هستند.
به علاوه این ها، چند صد نفر نیروی شرکتهای خدماتی و اقماری ایران ایر هستند که به صورت پیمانکاری برای هما کار می کنند و پرداخت حقوق آنها هم بر عهده این شرکت دولتی است.

1399/12/17
23:49:24
0.0 / 5
415
تگهای خبر: برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون