علی جون
علی جون
مدیر پروژه نسخه الكترونیك سازمان تامین اجتماعی عنوان كرد؛

ثبت روزانه 600 هزار نسخه الكترونیك

ثبت روزانه 600 هزار نسخه الكترونیك

به گزارش علی جون مدیر پروژه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: هم اکنون روزانه 600 هزار نسخه بصورت الکترونیکی از طرف پزشکان ثبت می شود.به گزارش علی جون به نقل از مهر، حمیدرضا صفی خانی در نشست مجازی نگاهی به راهبردهای سازمان تامین اجتماعی در حوزه سلامت و نسخه الکترونیک اظهار داشت: روند صدور نسخه الکترونیکی در پاییز سال قبل نسبت به تابستان همان سال ۴۰۰ درصد رشد داشت و زمستان نیز نسبت به پاییز سال ۹۹، ۱۷۵ درصد رشد داشته است. همین طور تراکنش های نسخه الکترونیک نیز از رشد بسیار بالایی برخوردار بوده است.
مدیر پروژه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در سال قبل روزانه ۳۸۰ هزار نسخه الکترونیک صادر می شد اما هم اکنون روزانه ۶۰۰ هزار نسخه الکترونیک از طرف پزشکان و مراکز طرف قرارداد و مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه روند پیشرفت نسخه الکترونیک بسیار عالی بوده است، افزود: با اهمیت ترین عامل پیشرفت، مشارکت پزشکان، داروخانه ها، آزمایشگاه ها و همکاران ما بوده است.
صفی خانی با اشاره به اینکه بتازگی نیز مراکز سطح یک ارائه خدمات سلامت در روستاها به سامانه اصلی نسخه الکترونیک متصل شده اند بطوریکه در مازندران طرح پزشک خانواده بصورت الکترونیک و صدور نسخه الکترونیک اجرائی می شود و کارکرد پزشک خانواده در سیستم الکترونیک مطرح می شود.
وی همین طور در مورد الکترونیکی شدن اسناد بیمارستانها نیز اظهار داشت: حجم اسناد بیمارستانی هر بیمار ۶۸ برگ بود که با الکترونیکی شدن آن صرفه جویی در برگه است که موجب راحتی کار بیمار و پزشک شده است.
صفی خانی اشاره کرد: طی سه ماه آتی همه بیمارستان هایی که با تامین اجتماعی قرارداد دارند و همین طور تا اختتام اردیبهشت ماه تمامی بیمارستان های ملکی سازمان تامین اجتماعی با سیستم الکترونیک و نسخه نویسی الکترونیک فعالیت خواهند کرد.
وی همین طور با اشاره به اینکه با اجرای این طرح سوابق درمانی بیمه شدگان یک جا ثبت می شود اظهار داشت: افراد می توانند با مراجعه به این سیستم سوابق درمانی خودرا ببینند.
صفی خانی به سامانه ۱۴۲۰ اشاره نمود و اضافه کرد: این سامانه برای رفع مشکلات بیمه شدگان به راه افتاده است و به نسبت روزهای اول اجرای نسخه الکترونیک خیلی از تماس ها و مشکلات کمتر شده است.
مدیر پروژه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه روند استحقاق سنجی الکترونیک طی سال قبل رشت داشته است اظهار داشت: بیش از ۲۴ هزار و ۷۰۰ مرکز طرف قرارداد و ۱۵ هزار و ۵۸۰ مرکز غیرطرف قرارداد نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام نمودند و هم اکنون ۹۹.۳ درصد در مراکز ملکی نسخ بصورت الکترونیک ثبت می شود بطوریکه در اسفندماه ۴ میلیون نسخه الکترونیکی ثبت گردید اما هم اکنون روزانه ۶۰۰ هزار نسخه ثبت می شود.


منبع:

1400/01/30
20:26:02
5.0 / 5
637
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز