علی جون
معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد مطرح كرد؛

تولید ۱۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط مددجویان پارسال

تولید ۱۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط مددجویان پارسال

به گزارش علی جون معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار داشت: مددجویان این نهاد سال قبل ۱۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف نفیس تولید کردند که بخش زیادی از آن به بازارهای بین المللی راه پیدا کرد.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی با اشاره به اینکه توسعه مشاغل خرد و خانگی از مهم ترین راهکارها برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی است، اظهار داشت: پشتیبانی از کسب و کارهای خانگی در اولویت برنامه های کمیته امداد در سال «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» است. وی با تکیه بر اینکه توسعه مشاغل خانگی، درآمدزایی و بهبود وضعیت اقتصادی خانواده های نیازمند را به همراه دارد، تصریح کرد: فرش بافی از رایج ترین مشاغل خانگی در ایران به حساب می آید و همه ساله قالی بافان و تولیدکنندگان صنایع دستی سهم به سزایی در صادرات و ایجاد اشتغال کشور را به خود اختصاص می دهند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از فعالیت بیشتر از ۵۰ هزار طرح اشتغال مددجویان در حوزه فرش دستباف در سرتاسر کشور اطلاع داد و اضافه کرد: سال قبل ۱، ۰۴۸ میلیارد ریال تسهیلات جهت راه اندازی ۱۷۵۹ طرح اشتغال زایی در حوزه فرش بافی به مددجویان اختصاص یافت.

عبدالملکی با اشاره به اینکه سال قبل حدود ۱۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط قالی بافان تحت حمایت کمیته امداد بافته شد، تصریح کرد: بر مبنای برنامه ریزی انجام شده از جانب کارشناسان، مقرر است در سال ۱۴۰۰ بیشتر از ۲۰۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط مددجویان تولید شود.

وی با تکیه بر اینکه استان های آذربایجان شرقی، فارس، اردبیل، اصفهان و کرمان بیشترین تعداد طرح های اشتغال مددجویان در حوزه فرش بافی را به خود اختصاص داده اند، افزود: فرش های تولیدی مددجویان در خراسان جنوبی به لحاظ برخورداری از کیفیت، طراحی، نوع نخ و تنوع، برای فروش در بازارهای جهانی از قابلیت بیشتری برخوردار می باشد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی جزو مهم ترین خریداران فرش های کمیته امداد با برند «احسان» هستند، اظهار داشت: هم اکنون حدود ۱۰ درصد از فرش های ساخته شده مددجویان راهی بازارهای فروش در خارج کشور می شود.


منبع:

1400/02/09
12:50:15
5.0 / 5
515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳