علی جون
علی جون
پشت پرده یك مصاحبه جنجالی؛

بی بی سی چگونه پرنسس دایانا را فریب داد؟

بی بی سی چگونه پرنسس دایانا را فریب داد؟

علی جون: شبکه بی بی سی بعد از بیشتر از 20 سال از فریب دادن «پرنسس دایانا» همسر سابق ولیعهد بریتانیا برای گرفتن مصاحبه از وی عذرخواهی نمود.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، مصاحبه معروف ۵۴ دقیقه ای «مارتین بشیر» خبرنگار بی بی سی با «پرنسس دیانا» در سال ۱۹۹۵ که با بیش از ۲۰ میلیون مخاطب به یک پدیده رسانه ای تبدیل شد و حواشی و جنجال زیادی را با خود به همراه داشت و در نهایت به جدایی وی با شاهزاده «چارلز» انجامید، بعد از بیش از دو دهه بار دیگر بر سر زبان ها افتاده است؛ چونکه بررسی های «لرد داسون» قاضی بازنشسته انگلیسی فاش کرده، خبرنگار بی بی سی با ساخت مدارک جعلی شرایط گرفتن این مصاحبه را فراهم نموده است.
این مصاحبه در سال ۱۹۹۵ در حالی روی آنتن رفت که قبل از این هیچ یک از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا بطور صریح درباره زندگی و روابطش با دیگر اعضای خانواده صحبت نکرده بود. «پرنسس دایانا» در این مصاحبه از زندگی شخصی اش با شاهزاده «چارلز» و رابطه او با «کامیلا پارکر» پرده برداشته و در نهایت بعد از انتشار این مصاحبه ملکه الیزابت از آنها خواست طلاق بگیرند.
خبرنگار بی بی سی چگونه از «پرنسس دایانا» مصاحبه گرفت؟
اینکه چگونه «مارتین بشیر» توانست شرایط گرفتن این مصاحبه را با توجه عدم رابطه با خانواده سلطنتی فراهم آورد، در آن زمان نیز سوالاتی را اذهان ایجاد کرد اما محتوای جنجالی این مصاحبه بر دیگر زوایای آن تاثیر گذاشت. «مارتین بشیر» با ایجاد یک سند بانکی جعلی و نشان دادن آن به «اِرل اسپنسر» برادر «پرنسس دایانا»، وانمود می کند که عده ای برای جاسوسی کردن از خواهرش استخدام شده اند.
«مارتین بشیر» اقرار کرده بود که این سند بانکی را با کمک گرافیست بی بی سی جعل کرده است اما بعدها به مدیران بی بی سی اعلام نموده این اسناد را به «اِرل اسپنسر» نشان نداده است!


طبق گزارش جدید «لرد داسون»، «مارتین بشیر» به دروغ استفاده از این اسناد جعلی را برای گرفتن مصاحبه انکار کرده و شبکه بی بی سی نیز در تحقیقات اولیه خود در سال ۱۹۹۶ که به بی گناهی «مارتین بشیر» ختم شد به خوبی عمل نکرده؛ چونکه هیچ گفتگویی با «اِرل اسپنسر» انجام نداده و این اشتباه بزرگی بوده است.
این گزارش جدید که با انتقاد شدید از بی بی سی هم راه است، این شبکه را به پنهان کردن حقایقی درباره چگونگی انجام مصاحبه با «پرنسس دایانا» محکوم کرده است.
بی بی سی نیز با اقرار به «اشتباه محرز» خود اعلام نموده که دست اندرکاران شبکه در آن زمان باید از انجام این مصاحبه به این شکل جلوگیری می کردند. «مارتین بشیر» نیز جهت استفاده از این سند جعلی عذرخواهی کرده و گفته کار احمقانه ای انجام داده است اما در عین حال اعلام نموده این سند در متقاعد شدن «پرنسس دایانا» برای انجام مصاحبه تاثیری نداشته است.
شاهزاده «ویلیام» فرزند بزرگ «پرنسس دایانا» با انتقاد از مدیران ارشد بی بی سی اعلام نموده که این مصاحبه نقش پررنگی در جدایی پدر و مادرش از هم داشته و شاهزاده «هری» فرزند دوم «دایانا» نیز در واکنش به این اتفاق گفته فرهنگ سو استفاده و اقدامات غیراخلاقی رسانه ها سرانجام سبب مرگ مادرش شده است.
منبع:

1400/03/01
22:04:59
5.0 / 5
748
تگهای خبر: خانواده , رسانه , شبكه , مخاطب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
علی جون - سرگرمی و طنز