علی جون

یادی از عبدالرحیم مرودشتی به دنبال درگذشتش

یادی از عبدالرحیم مرودشتی به دنبال درگذشتش

به گزارش علی جون عبدالرحیم مرودشتی که سوم مرداد دار فانی را وداع گفت مترجم، پژوهشگر فلسفه و روزنامه نگار بود.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، اسدالله امرایی، مترجم به دنبال درگذشت این چهره فرهنگی نوشته است: «خبر رفتن عبدالرحیم مرودشتی، روزنامه نگار و مترجم و پژوهشگر حوزه فلسفه را امروز بامداد در صفحه حمیدرضا ابک دیدم. آقای مرودشتی معاون مرتضی مردی ها بود در سرویس اندیشه روزنامه جامعه که نخستین روزنامه جامعه مدنی نام گرفت. این را هم بگویم که سرویسهای مختلف گاه به لزوم از هم کمک می گرفتند. همچون یادم هست روزی که ارتش جمهوری خواه و دولت انگلیس پیمان صلح امضا کردند خانم روستایی برای ستون دودور ترانه ای از باب دیلن را داد که ترجمه کنم ابزار کار هم یک کاست بود و یک ضبط سونی. مرودشت در تراس نشسته بود یادم نیست سیگار می کشید یا کار دیگری داشت. متن دست نوشته را برایش را خواندم. بگذریم لشگری که در شام آخر میدان جوانان به ثبت رسید و بعدها در فیلم مینا اکبری، چهره های زیادی در خود دارد سرنوشت های عجیب و غریبی پیدا کردند که جای آن در این مجال اندک نیست. عبدالرحیم مرودشتی از ایران رفت و سال ها در کویت بود و به سرطان مبتلا شده بود و همان سرطان هم او را برد.»
عبدالرحیم مرودشتی فلسفه پژوه، نویسنده، مترجم و روزنامه نگار ساکن کویت بعد از تحمل دوره ای بیماری سرطان در روز سوم مردادماه ۱۴۰۰ در سن ۶۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.
«گالیله» و «نیوتن» از مایکل وابت، «انشتین» نوشته پل استراترن، «مهاتما گاندی» از مایکل نیکلسون، «تاریخ علم و تکنولوژی در قرن بیستم»، «دین و ساختار اجتماعی (مقالاتی در جامعه شناسی دین)» از کنت تامسون، «پدرسالاری جدید: نظریه ای درباره تغییرات تحریف شده در جامعه عرب» نوشته هشام شرابی با همکاری سیداحمد موثقی و «رهایش تشنگان، گشتی در دیوان مولانا جلال الدین محمد» از ابوالقاسم پرتو همچون آثاری هستند که در کارنامه او به چشم می خورند.
مدیریت گروه فرهنگ و اندیشه روزنامه های توس، نشاط، عصر آزادگان، اخبار اقتصاد، متعدد و بنیان و معاونت گروه اندیشه روزنامه جامعه هم همچون فعالیتهای این روزنامه نگار عنوان شده است.1400/05/05
23:47:06
5.0 / 5
676
تگهای خبر: ابزار , فرهنگی , فعالیت , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲