علی جون
از سوی معاون وزیر كار تشریح شد؛

جزییات مصوبه بسته حمایتی كمك به تامین مسكن زنان خانوار

جزییات مصوبه بسته حمایتی كمك به تامین مسكن زنان خانوار

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جزییات مصوبه بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان خانوار شش دهک درآمدی را تشریح نمود.


به گزارش علی جون به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم صادقی فر اظهار داشت: در پی تلاش و پیگیری های صورت گرفته، خوشبختانه بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان سرپرست خانوار در ستاد ملی زنان و خانواده به ریاست معاون اول رییس جمهوری تصویب گردید.
وی درباب پشتیبانی از تامین مسکن زنان سرپرست خانوار (به ویژه زنان کارگر سرپرست خانوار)، ثبت نام شده در طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد؛ متقاضیان واجد شرایط برمبنای دهک های درآمدی اولویت بندی شده اند و اقدامات ویژه ای در این بسته حمایتی برای آنها پیش بینی شده است.
صادقی فر اظهار داشت: پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت و فروش اقساطی برای هر واحد مسکونی با نرخ سود ۴ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک های یک تا سه و نرخ سود ۹ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک های چهار تا شش، معافیت ۱۰۰ درصدی هزینه عوارض صدور پروانه ساختمانی، کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی توسط دولت، پرداخت ۳۰ میلیون تومان نیز بعنوان کمک بلاعوض توسط دستگاه های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان و حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره)، همچون اقداماتی است که در این مصوبه پیش بینی شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: در حقیقت در تهیه این بسته حمایتی با همکاری وزارت راه و شهرسازی سعی شده است با کاهش سهم آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات ارزان و حذف عوارض صدور پروانه ساختمانی، موضوع تامین مسکن برای زنان سرپرست خانوار تسهیل شود.
وی اضافه کرد: سهم آورده نقدی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن برای مالکیت یک واحد مسکونی ۸۰ متری، تنها ۳۰ میلیون تومان و هنگام تحویل واحد مسکونی خواهد بود و و مابقی هزینه آن در قالب تسهیلات ارزان و کمک های بلاعوض تامین می شود.
به گفته صادقی فر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بهره گیری از ظرفیت شرکت های زیر مجموعه خود در حوزه تامین مصالح مورد نیاز پروژه های مسکونی گروه های هدف، نهایت همکاری را در اجرای این مصوبه خواهد داشت.
وی اشاره کرد: زنان کارگر سرپرست خانوار که در سامانه طرح اقدام ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کرده اند نیز مشمول این مصوبه خواهند بود.

1400/05/08
12:10:16
5.0 / 5
590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳