علی جون
به دنبال فرمایشات اخیر رهبر انقلاب انجام شد؛

تخصیص 110 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای درمان بیماران کرونا

تخصیص 110 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای درمان بیماران کرونا

علی جون: رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب، جزییات کمک 110 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای درمان بیماران کرونائی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را تشریح نمود.به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح با بیان خبر تخصیص ۱۱۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای کمک درمانی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و همین طور کمک معیشتی به ساکنان مناطق محروم، در تشریح جزییات تخصیص این کمک ها اظهار نمود: بنیاد مستضعفان از شروع شیوع کرونا، خدماتی را به مناطق لطمه پذیر و محروم و با هدف تامین تجهیزات پزشکی و کمک های معیشتی به اقشار ضعیف، آغاز کرد و امکانات خودرا به میدان آورد.
وی با اشاره به برخی کمک های بنیاد مستضعفان همچون بخشش اجاره بهای املاک تجاری، تامین تجهیزات بیمارستانی و کمک هایی معیشتی به اقشار ضعیف در طول شیوع ویروس کرونا افزود: تا امروز کمک های کرونائی بنیاد مستضعفان بیش از ۳ هزار میلیارد تومان بوده و در اقدام اخیری که بعد از فرمایش ۲ روز قبل مقام معظم رهبری انجام شد، تصمیم گرفتیم تا مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان را برای کمک معیشتی و درمانی، که مورد تاکید معظم له بود، به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و همین طور ساکنان مناطق محروم و حاشیه ای شهرها تخصیص دهیم.
فتاح با اعلان اینکه این مبلغ تا بامداد فردا (شنبه ۲۳ مرداد) به حساب دستگاه های مربوطه واریز می شود، اظهار داشت: از این کمک ها، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای کمک به تامین دارو و تجهیزات درمان کرونا بصورت بلاعوض به مددجویان کمیته امداد در سراسر کشور تخصیص داده می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان افزود: همین طور باتوجه به جمعیت کمتر تحت پوشش سازمان بهزیستی، مبلغ ۲۵ میلیارد تومان برای پیشگیری و تامین دارو و تجهیزات درمان کرونا به مددجویان بهزیستی، معلولان تحت پوشش و همین طور مراکز نگهداری معلولان تحت پوشش این سازمان اختصاص یافت.
وی با اشاره به کمک معیشتی بنیاد مستضعفان به اقشار ضعیف جامعه که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بود، اظهار داشت: علاوه بر این موارد، قرار شد ۲۰ میلیارد تومان برای کمک به اقشار ضعیف و ساکنان مناطق محروم تخصیص یابد که اکنون این کمک ها در سراسر کشور درحال توزیع است.
فتاح اشاره کرد: همین طور بنیاد مستضعفان برای کمک به تامین تجهیزات بیمارستانی که این روزها به شدت درگیر درمان بیماران مبتلا به کرونا هستند، مبلغ ۱۵ میلیارد تومان را برای تامین دستگاه های اکسیژن ساز تخصیص داد.
رئیس بنیاد مستضعفان ابراز امیدواری کرد که این کمک ها ظرف یک هفته آتی توسط سازمان ها و دستگاه های مربوطه جذب شود.
وی اشاره کرد: این کمک های بنیاد مستضعفان در صورت نیاز دستگاه های مربوطه، قابل تکرار است و ما آمادگی کمک های اینچنینی را برای دفعات بعدی نیز داریم.
فتاح در آخر اشاره کرد: همانطور که ما در گذشته نیز اعلام کردیم، آماده هستیم تا تمامی امکانات بنیاد مستضعفان همچون هتل ها و اماکن در اختیارمان را بدون هیچ مضایقه ای برای قرنطینه، واکسیناسیون و هرگونه کمک به ستاد مبارزه با کرونا، در اختیار این ستاد قرار دهیم.


منبع:

1400/05/27
14:26:00
5.0 / 5
441
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵