علی جون

فیس بوک سد راه طالبان شد

فیس بوک سد راه طالبان شد

شرکت فیس بوک اعلام کرد، از آنجا که طالبان را یک سازمان ˮتروریستیˮ در نظر می گیرد، فعالیت این گروه و انتشار هر نوع محتوای حمایتی از آنرا در این بستر ممنوع کرده است.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، این شرکت آمریکایی اعلام نمود که یک تیم برجسته از کارشناسان افغان برای نظارت و حذف محتواهای در رابطه با گروه طالبان مشغول به کار است.
طالبان سالها از این رسانه اجتماعی برای انتشار پیامهایش استفاده میکرد. تسلط سریع آن بر افغانستان چالش های جدیدی را پیش روی شرکتهای فناوری قرار داده که چگونه با محتواهای مربوط به این گروه برخورد کنند.
یک سخنگوی فیس بوک به بی. بی. سی اظهار داشت: طبق قوانین آمریکا، طالبان بعنوان یک سازمان تروریستی تحریم شده است و ما طبق سیاستهای خودمان در ارتباط با سازمان های خطرناک، فعالیت آنرا ممنوع کردیم. این بدین معناست که ما حساب های به وجود آمده از جانب طالبان یا در پشتیبانی از طالبان را حذف میکنیم و هرگونه ستایش، حمایت و جانبداری از آنها ممنوع شده است.
این سخنگو همین طور اظهار داشت: تیمی متشکل از کارشناسان افغان که پشتو و دری زبان هستند و زبان محلی را متوجه میشوند، به ما در شناسایی و تشخیص مسائل در این پلتفورم کمک میکنند.
این غول رسانه اجتماعی اظهار داشت که در مورد به رسمیت شناختن دولت های ملی تصمیم نمی گیرد بلکه از "اقتدار جامعه بین المللی" پیروی می کند. فیس بوک اصرار کرد که این سیاست در مورد همه پلتفورم های آن همچون شبکه اصلی رسانه های اجتماعی آن، اینستاگرام و واتساپ اعمال می شود.
در همین حال گزارش هایی از فعالیت طالبان در واتساپ انتشار یافته است. فیس بوک اظهار داشت که چنانچه متوجه شود این گروه از واتساپ استفاده میکند، جلوی آنرا میگیرد. همین طور پلتفورم های رسانه اجتماعی دیگر بابت نحوه برخورد با محتواهای در رابطه با طالبان تحت بررسی قرار گرفته اند.
طالبان از توییتر هم برای اطلاع رسانی استفاده میکند. سخنگوی توییتر در این رابطه به سیاست های خودش مقابل سازمان های خشونت طلب و محتوای در رابطه با تنفر اشاره نمود. بر طبق این قوانین، توییتر به گروه هایی که تروریسم یا خشونت مقابل غیرنظامیان را ترویج میکنند، اجازه فعالیت نمی دهد.
شرکت یوتیوب اما هنوز درباره سیاستهایش درباب طالبان اظهارنظری نکرده است.1400/05/27
23:55:23
5.0 / 5
709
تگهای خبر: رسانه , شبكه , فعالیت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵