علی جون
وزیر كار:

یارانه ۴۵ هزار تومانی اثر رفاهی خاصی ایجاد نمی کند

یارانه ۴۵ هزار تومانی اثر رفاهی خاصی ایجاد نمی کند

به گزارش علی جون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه یارانه ۴۵ هزار تومانی اثر رفاهی خاصی ایجاد نمی کند، اظهار داشت: به دنبال رفع تبعیض در پرداخت یارانه هستیم.به گزارش علی جون به نقل از صداوسیما، حجت الله عبدالملکی درباره این که آیا با افزایش یارانه ها موافق هستید؟ اظهار داشت: اساسا این یارانه ها که هم اکنون پرداخت می شود خیلی اثر رفاهی ویژه ای ندارد و سال گذشته هم مصوب شد یارانه های معیشتی و یارانه های دیگری پرداخت گردد، اما تبعیض در پرداخت یارانه ها دیده می شود. وی خاطرنشان کرد: می توانیم در صورت شناسایی، یارانه افراد متمول را قطع و به مبلغ یارانه خانواده های کم درآمد اضافه نماییم.
وزیر تعاون اضافه کرد: یارانه آن هایی که متمول تر هستند باز تاکید می کنم به شرطی که بتوانیم شناسایی نماییم، کاسته می شود یا قطع می شود و آن هایی که متوسط هستند یارانه های بیشتری می گیرند.
عبدالملکی اظهار داشت: ساماندهی پرداخت یارانه ها یک مساله در سطح ملی و در سطح حاکمیت است، بنده در وزارت رفاه اساسا نمی توانم تصمیم جدید منهای دولت و کلیات دولت بگیرم، اما در دولت به جهت اینکه بتوانیم به اقشار متوسط و کم درآمد کمک بیشتری بکنیم، اتفاق نظر وجود دارد.
تقویت رفاه مردم با کنترل نرخ تورم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که از میزان دستمزد کارگران و بازنشسته ها با خبر است، تصریح کرد: با کنترل نرخ تورم، سفره های آنها رنگین تر می شود.
عبدالملکی اظهار داشت: از میزان دستمزد کارگران با خبرم، درآمد کمی دارند و البته از میزان حقوق بازنشستگان هم اطلاع دارم که نسبت به قبل افزایش داشته است و ما بعنوان وزارت مردمی درخواست کاهش و کنترل تورم را داریم تا دخل و خرج این اقشار با هم بخواند.
وزیر تعاون اظهار داشت: بعنوان وزارت مردم درخواست داریم سیاست های کلان کشور طوری اصلاح گردد که ما تورم نداشته باشیم و تا وقتی که این چرخه معیوب اصلاح نشود، نرخ تورم بالا می رود و اقشار مختلف تقاضای افزایش درآمد و حقوق دارند.
وی در ادامه اظهار داشت: این چرخه معیوب سبب می شود مدام شاهد کسری بودجه در دولت و صندوق ها و دنبال خلق پول باید باشیم و با این چرخه ما باید به دنبال تورم بدویم؛ در دولت هم اتفاق نظر داشتیم که این چرخه معیوب باید اصلاح گردد تا اوضاع رفاهی مردم بهتر شود.

1400/06/10
12:03:15
5.0 / 5
509
تگهای خبر: اثر , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳