علی جون
مقتدایی:

آغاز ثبت نام مسکن خبرنگاران و هنرمندان

آغاز ثبت نام مسکن خبرنگاران و هنرمندان

به گزارش علی جون نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به عرضه توضیحاتی درباره آخرین پیگیری هایش از دو وزارت خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی درباره مسکن خبرنگاران پرداخت.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار نمود: چندی قبل در مجلس در چارچوب تذکری به وزرای راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی مطالبی در مورد تأمین مسکن خبرنگاران و حل اختلاف بین این دو وزارت خانه مطرح کردم؛ در پاسخ وزارت راه و شهرسازی با پیگیری مصرانه بیان داشت که بارها اعلام آمادگی کرده و حتی تفاهمنامه هم آماده است ولی همچنان وزارت فرهنگ اقدام لازمی انجام نمی دهد.
وی اضافه کرد: در همین راستا مکاتبه ای با وزیر جدید ارشاد انجام داده و از او خواستم عدم اهتمام وزیر قبلی را جبران کند و مسکن خبرنگاران را در دستور کار قرار دهد چون با عنایت به امضای تفاهمنامه و انجام همه اقدامات، هر ساعت تعلل در ثبت نام اصحاب فرهنگ و هنر، ظلم به این قشر عزیز است و وزارت راه با هماهنگی وزارت فرهنگ، کار ثبت نام را آغاز کند اما متاسفانه اهتمام لازم از جانب وزیر ارشاد قبلی و فعلی درمورد مسکن خبرنگاران دیده نشد. مشخص است عزم جدی وجود ندارد.
نماینده اصفهان تصریح کرد: وقتی عدم اهتمام و بی دقتی وزرای ارشاد را شاهد بودم شخصا ورود کردم و از دو متولی یعنی معاون مسکن وزارت راه و معاون توسعه مدیریت وزارت ارشاد خواستم در این خصوص گزارشی ارائه نمایند. از گزارش ها مشخص بود عزم بالایی در وزارت راه جهت کمک به خبرنگاران و هنرمندان وجود دارد، در وزارت ارشاد هم صرفاً معاون توسعه پیگیر کار است و رئیس صندوق هنر، معاون مطبوعاتی و وزیر اهتمام لازم را نشان ندادند.
مقتدایی در انتها اظهار داشت: با توجه به این که نباید معطل بی اهتمامی ها شویم، از معاون وزیر راه درخواست کردم راه ثبت نام را ابلاغ کنند که امروز ابلاغ شد. اهالی فرهنگ و هنر با قید فوریت ثبت نام را انجام دهند.
منبع:

1400/06/30
08:38:30
5.0 / 5
684
تگهای خبر: هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون