علی جون
علی جون

در جلسه معرفی مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی چه گذشت؟

در جلسه معرفی مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی چه گذشت؟

به گزارش علی جون آیین تکریم و معارفه مدیران کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماری از مدیران و کارکنان این معاونت در محل سالن جلسات معاونت مطبوعاتی برگزار گردید.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، فرشاد مهدی پور ضمن اشاره به حساسیت و پیچیدگی های ذاتی مسئولیت در اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، حجتی را فردی توانمند و با مسئولیت پذیری بالا در انجام وظایف و مسئولیت های خود توصیف کرد و اظهار داشت: با عنایت به این که اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی همیشه با طیف وسیعی از مشکلات پیچیده ای در حوزه رسانه مواجه بوده و حجم بالایی از تصمیمات مهم معاونت مطبوعاتی در این اداره کل گرفته می شود، تصدی آن همواره به افرادی سپرده شده که به دقت و سلامت کاری شهره بوده اند و آقای حجتی هم از این قاعده مستثنی نبوده است و تغییری هم که بوجود آمده به خواست و تمایل ایشان بوده است.
وی ضمن اشاره به برخی مشکلات اداره کل رسانه های داخلی در مبحث تأمین کاغذ مطبوعات، اعطای یارانه های حمایتی، توزیع آگهی های دولتی و...، به لزوم اصلاح ساختاری و ضرورت توجه ویژه به فضای مجازی در ساختار جدید این اداره کل اشاره نمود و اضافه کرد: از این جهت پیشنهاد تصدی این اداره کل به آقای شمسایی داده شد که ایشان فردی آگاه و دارای تجربه کافی در سطوح مختلف فعالیتهای رسانه ای است.
مهدی پور، بر ضرورت توجه ویژه به تحولات پرشتاب فضای مجازی تصریح کرد و مدیریت و ممانعت از انتشار اخبار جعلی و فیک نیوزها را بعنوان یکی از کارویژه های اصلی اداره کل رسانه های داخلی عنوان نمود.
معاون مطبوعاتی، شمسایی را از روزنامه نگاران متخصص و با تجربه کشور دانست و ضمن اشاره به سابقه فعالیتهای وی در سطوح مختلف رسانه ای اظهار داشت: طی چند روزی که از انتصاب ایشان به این سمت گذشته است با بازخورد خوبی از جانب اصحاب فرهنگ و رسانه مواجه بودیم و این از توانایی های بالای او و انتخاب درستی حاکی می باشد که در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته است.
مهدی پور، اصلاح شیوه نامه ها و آئین نامه های داخلی و همینطور پیوست های در رابطه با مصوبات هیات دولت را از کارویژه های اصلی این اداره کل در آینده عنوان و اظهار نمود: مبحث تولید محتوا و شبکه سازی که طی چند سال قبل به مسئولیت های این معاونت اضافه شده و حجم بالایی از نیازمندی ها را در حوزه اطلاع رسانی بوجود آورده است، هم ازجمله اولویت های این معاونت خواهد بود.
وی ضمن اشاره به لزوم شناسایی نقاط ضعف و قوت فعالیتهای صورت گرفته در گذشته و همینطور مساله نبود آمار دقیقی از خبرنگاران، بر استقرار یک نظام منسجم پایش برای تعیین هویت فعالان رسانه ای تصریح کرد و اظهار داشت: آمایش رسانه ای مبحث مهم دیگری است که ما را در ریل گذاری ها و عرضه خدمات مطلوب تر به اصحاب رسانه یاری می کند.
مهدی پور در انتها برای مدیران کل سابق و جدید اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی آرزوی توفیق کرد.
احسان اله حجتی، مدیر کل سابق در ادامه ضمن تبریک به مدیر کل جدید و قدردانی از زحمات همکاران خود در سطوح مختلف طی دو سال گذشته، به مشکلات و پیچیدگی های این مسئولیت اشاره و اظهار نمود: باوجود همه مسائل، روند انجام امور در این اداره کل در راه درستی قرار گرفته و امیدوارم که حضور آقای شمسایی به بهبود این روند منجر شود.
حجتی ضمن اعلام آمادگی در کمک به مدیر کل جدید مطبوعات و خبرگزاری های داخلی اضافه کرد: همه مسؤلان جایگاه و منزلت خویش را از این نظام گرفته اند و ما موظفیم تا سر حد توان خود برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی تلاش نماییم.
ایمان شمسایی ـ مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ هم ضمن قدردانی از معاون مطبوعاتی و آرزوی توفیق برای مدیرکل پیشین اظهار داشت: با وجود همه مسائل اقتصادی ناشی از تحریم ها و مشکلاتی که انتشار کرونا بر حوزه رسانه وارد کرد اما انصافا فضای رسانه ای کشور در دوره مسئولیت آقای حجتی از آرامش خوبی برخوردار بود.
شمسایی از اهتمام خود برای انجام هرچه مطلوب تر وظایف و مسئولیت های خود اطلاع داد و اظهار داشت: از تمام ظرفیت ها و توانایی های همکاران در پیشبرد امور استفاده خواهم کرد.
علیرضا ملکیان، مشاور امور پژوهشی و برنامه ریزی رسانه ای این معاونت هم حجتی را از مدیران خوشنام و فعال حوزه فرهنگی دانست و اضافه کرد: آقای حجتی همچون مدیران خوش فکر و مسئولیت پذیر این معاونت بودند و امیدواریم که ایشان در دیگر عرصه ها هم همچنان موفق باشند.
وی ادامه داد: به آقای شمسایی هم بعنوان مدیر کل جدید خوش آمد می گوییم. ایشان هم رسانه ای هستند و هم رسانه را خیلی خوب می شناسد و در سطوح مختلف، از خبرنگاری تا مدیریتِ رسانه های بزرگ را تجربه کرده و دارای تعامل خوبی با اهالی رسانه است. امیدواریم که ایشان هم با استفاده از تجربیات ارزشمند خود بتواند مسائل و مشکلات مترتب بر حوزه رسانه های کشور را بهبود بخشد.

منبع:

1400/08/11
22:56:42
5.0 / 5
579
تگهای خبر: برنامه , خدمات , رسانه , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز