علی جون
علی جون

شروع به کار طرح سراسری پرداخت صدقات و کمک های مردمی

شروع به کار طرح سراسری پرداخت صدقات و کمک های مردمی

علی جون: طرح سراسری پرداخت صدقات و کمک های مردمی بوسیله کد QR با حضور قائم مقام کمیته امداد، رونمایی گردید.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، مصطفی خاکسار قهرودی در مراسم رونمایی از طرح سراسری پرداخت صدقات و کمک های مردمی بوسیله کد «QR» با اشاره ضرورت به روز رسانی روش های جذب کمک های مردمی، اظهار داشت: جمع آوری صدقات در کمیته امداد از گذشته به روش های سنتی انجام شده، اما توسعه ابزارهای جدید و استفاده از فناوری نوین در جذب کمک های مردمی یک ضرورت است.

وی با تشریح روش به کارگیری از QR کد برای جمع آوری صدقات، اضافه کرد: در این روش بوسیله اسکن کد اختصاصی، می توان به هر میزان کمک را در یک بستر مجازی که از طرف کمیته امداد پیش بینی شده است، برای نیازمندان واریز کرد.

قائم مقام کمیته امداد، کاهش هزینه ها و تسهیل در دریافت کمک های مردمی را همچون خاصیت های اجرای طرح QR کد در جذب صدقات دانست و اشاره کرد: در این روش کمک های مردمی بصورت لحظه ای دریافت و در کمترین زمان به دست خانواده های محروم می رسد.

خاکسار افزود: همین طور عدم نیاز به مراجعه برای تخلیه صندوق ها به سطح معابر و منازل از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

وی به چالش ها و لطمه های صندوق های صدقات معابر اشاره نمود و اظهار داشت: در صورت موفقیت این طرح و برآورده کردن انتظارات، استفاده از صندوق های معابر ضرورتی نخواهد داشت و به تدریج از تعداد این صندوق ها کاسته خواهد شد.

خاکسار اظهار نمود: طرح جمع آوری صدقات بوسیله QR کد از چند ماه گذشته بصورت پایلوت در هفت استان کشور اجرائی شد و امروز با رونمایی از این طرح، در سراسر کشور اجرائی می شود.

قائم مقام کمیته امداد از همراهی و اعتماد مردم به این نهاد قدردانی نمود و اضافه کرد: طی دو سال قبل و با وجود همه گیری کرونا و شرایط سخت اقتصادی، شاهد رشد صدقات و کمک های مردمی بوده ایم که نشان دهنده ایمان و اعتقاد والای مردم است.


منبع:

1400/08/12
12:19:07
5.0 / 5
709
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز