علی جون
اختتامیه سومین گردهمایی مجریان و تسهیل گران برگزار شد؛

شکرانه بهره برداری از ۵۰ هزار طرح اشتغال برکت در مناطق محروم

شکرانه بهره برداری از ۵۰ هزار طرح اشتغال برکت در مناطق محروم

علی جون: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از آغاز سال جاری ۵۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم اجرا کرده است.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، آیین شکرانه بهره برداری از ۵۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم و روستایی در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها و اختتامیه سومین گردهمایی مجریان و تسهیل گران این بنیاد در سرتاسر کشور با حضور سیدمصطفی سیدهاشمی سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت، محمود عسکری آزاد رئیس هیات مدیره بنیاد، عارف نوروزی و سعید جعفری مدیران عامل اسبق بنیاد و معاونان و مدیران برگزار گردید. مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم ضمن بزرگداشت روز سیزده آبان و با تکیه بر توانمندسازی جوامع محروم از راه اشتغال زایی اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال ۵۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق روستایی و کم برخوردار کشور اجرا شده که ایجاد فرصت های کسب و کار برای ۱۵۰ هزار نفر را به دنبال داشته است.
محمد ترکمانه اضافه کرد: بنیاد برکت اجرای ۳۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور دیگر را هم تا آخر سال در دستور کار دارد که سبب راه اندازی ۹۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم جدید می شود. وی ضمن اشاره به برگزاری سومین گردهمایی مجریان و تسهیل گران بنیاد برکت عنوان کرد: مجریان و تسهیل گران، حکم شبکه اجرایی طرح های اشتغال زایی بنیاد را دارند و ۵۰ هزار طرح سال جاری به دست آنها عملیاتی شده است. مدیرعامل بنیاد برکت با تکیه بر اینکه کارآفرین، محبوب خداست، خاطرنشان کرد: خداوند کسانی را که برای دیگران شغل بوجود آورده و گره از کارشان باز می کنند، دوست دارد.
ترکمانه ضمن اشاره به نرخ بالای بیکاری در کشور تصریح کرد: بیکاری بزرگترین مشکل مردم و کشور است که بنیاد برکت با برنامه ای مدون و کارشناسی شده به سراغ این معضل رفته و درصدد رفع آن است. وی تصریح کرد: بنیاد برکت از ظرفیت و پتانسیل های مردمی برای حل معضل بیکاری استفاده می نماید که هنر بزرگ این بنیاد است. تبیین اهمیت اشتغال زایی در جامعه کار بزرگی است. ترکمانه عنوان کرد: بنیاد برکت توانسته با جذب مشارکت های مردمی، در مدت ۱۴ سال، نزدیک به ۳ هزار و ۴۳۰ میلیاردریال سرمایه مردمی را معطوف اشتغال زایی کند.
مدیرعامل بنیاد برکت مجریان و تسهیل گران را به حسن اخلاق و رفتار سفارش کرد و اظهار داشت: امیدواریم تا آخر سال آینده تعداد روستاهای زیر پوشش فعالیتهای اشتغال زایی برکت به ۲۰ هزار روستا برسد و بنیاد در نیمی از روستاهای کشور حضور داشته باشد. در اختتامیه سومین گردهمایی مجریان و تسهیل گران بنیاد برکت با برقراری ارتباط ویدیوکنفرانسی با سه استان کردستان، کرمان و البرز طرح های اشتغال زایی در این استان ها به بهره برداری رسید. همینطور از مجریان و تسهیل گران برگزیده تقدیر گردید.

1400/08/17
10:36:28
5.0 / 5
593
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون