علی جون
در قالب مستند تنهایی ؛

اینجا هوا ندارد با مبحث ریزگردها پخش می شود

اینجا هوا ندارد با مبحث ریزگردها پخش می شود

مجموعه مستند «تنهایی» در جدید ترین قسمت از پخش خود با مبحث ریزگردها روی آنتن خواهد رفت.به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی مستند «تنهایی»، سعید نبی کارگردان مجموعه مستند «تنهایی» درباره قسمت امشب این مستند اظهار داشت: امشب یکی از مهم ترین فیلم های مجموعه مستند تنهایی که آخرین قسمت آن هم هست با مبحث ریزگردها پخش می شود. فیلمی که بر عکس سایر فیلم های این مجموعه که سینمایی و دراماتیک ساخته شده بودند دارای ساختار ژورنالیستی است و با عنایت به وجود تصاویر دلخراشی که از آثار ریزگردها در بدن انسان پدید می آید در آن، دیدن فیلم به همه پیشنهاد نمی گردد.
نبی اضافه کرد: این که پخش این فیلم که از سال ۹۵ تا ۱۴۰۰ ساخته شده همزمان شده با آغاز به کار سد ایلیسو در ترکیه که در خاورمیانه این سد و پروژه gap ترکها به زعم کارشناسان داخلی و خارجی معروف شده، به آتش تهیه جنگ آبها در خاومیاینه که سازمان ملل چندین سال قبل از آن پرده برداشت در کنار افسوس بزرگ، یک موقعیت ایده آل هم برای این فیلم است که در بهترین زمان خود پخش می شود و البته امیدورام شبکه یک هم قدر این موقعیت را در رقابت رسانه ای بداند.
نبی سپس اظهار نمود: امیدوارم این مستند همچون مستند هورالعظیم و پنج پلنگ و بدون او از این مجموعه به حدی اثرگذار باشد که تلنگری بزرگ به مسؤلان این حوزه در کشور خصوصا در حوزه سیاست خارجی و ریزگردها و منابع آبی وارد شود که دیگر در اطراف کشورمان شاهد چنین وقایعی که تأثیر مستقیم بر روی کشور می گذارد نباشیم.
تهیه کننده مجموعه مستند «تنهایی» افزود: ریزگردهای کشورمان بیشتر از ۸۰ درصد از کانون های خارجی همچون عراق، سوریه و عربستان است و برگرفته از عناصری که ماحصل رویدادهای بزرگ این مناطق هستند و کارشناسان درحال بررسی این مورد که سیستم سلامتی انسان از این عناصر چه تاثیری خواهد گرفت، تاثیراتی که بخش بزرگی از آن در این فیلم به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
نبی اضافه کرد: در این فیلم با معاون سابق آسیا اقیانوسیه وزیر امور خارجه ترکیه، معاون محیط زیست سابق دبیر کل سازمان ملل، وزیر سابق بهداشت و سلامت عراق و استاد دانشگاه میشیگان در باب مبحث تأثیر ریزگردها بر روی انسان و سد سازی در ترکیه و تأثیر آن بر ریزگردها صحبت شده است. همینطور با پزشکان مختلفی که دارای تخصص سرطان، قلب و عروق، ریه، پوست، زنان و زایمان، جنین شناسی و... هستند صحبت شده است.
ازاین رو گزارش، «اینجا هوا ندارد» نام قسمت این هفته از مجموعه مستند تنهایی است که به کارگردانی مریم خدیوی و سعید نبی و تهیه کنندگی سعید نبی ساعت ۲۳ و ۱۰ از شبکه یک پخش می شود.
همینطور در برنامه «درنگ تنهایی» که به تحلیل هر قسمت از مستند تنهایی می پردازد، مقتدایی-نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، اشرفی- مدیرکل محیط زیست استان خوزستان، عباسی-عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور و سعید نبی حضور دارند که با اجرای عبدالرضا امیر احمدی ساعت ساعت ۲۳ و۴۵ دقیقه به روی آنتن خواهد رفت.
سایر عوامل این مستند عبارتنداز: تدوین: احمد وفایی، طراحی صدا: بهروز شهامت، صدا بردار: حبیب الله محمدی، تصویربرداری: مهران فردپور.
منبع:

1400/08/28
22:50:15
5.0 / 5
591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲