علی جون
علی جون

آمادگی معاونت استان ها برای نگارش فیلمنامه ای فاخر از زندگی شهید سلیمانی

آمادگی معاونت استان ها برای نگارش فیلمنامه ای فاخر از زندگی شهید سلیمانی

به گزارش علی جون سرپرست معاونت امور استان ها با اشاره به اینکه ساخت سریال های فاخر تلویزیونی با محوریت مراکز استانی و پخش آنها از شبکه های سراسری، یکی از سیاست های اخیر صداوسیماست، از آمادگی این معاونت برای نگارش یک فیلمنامه فاخر از زندگی شهید سلیمانی اطلاع داد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما، محمد مهدی رحمتی سرپرست معاونت امور استان ها اظهار داشت: برای ساخت سریال شهید حاج قاسم سلیمانی هم مطالبه همگانی وجود دارد و معاونت استان ها نسبت به تدوین متنی فاخر در کرمان اهتمام جدی دارد.
او اظهار داشت: معاونت استان ها آمادگی آنرا دارد که برای نگارش یک فیلمنامه مناسب از زندگی شهید سردار سلیمانی سرمایه گذاری کند و اگر متن خوبی درمورد شهید تهیه شود، حتما سازمان از تولید آن حمایت خواهد نمود.
وی در جریان سفر خود و هیات همراه به کرمان، با استاندار این استان دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار که با حضور مدیران ستادی معاونت امور استان ها و مدیرکل مرکز کرمان صورت گرفت، ضمن تشکر از همکاری استانداری کرمان برای راه اندازی ساختمان صدا و سیمای این مرکز اظهار نمود: کاری ماندگار صورت گرفته که نسل امروز و فردا از آن بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: ساخت سریال های فاخر تلویزیونی با محوریت مراکز استانی و پخش آنها از شبکه های سراسری، یکی از سیاست های اخیر رسانه ملی است و بر این اساس سریال «راز ناتمام» با دستمایه قرار دادن زندگی شهید باهنر در مرکز کرمان تولید می شود، مجموعه ای که پروژه نفوذ و جریان ترور را از اولین ماه های پس از پیروزی انقلاب تا دوران حاضر واکاوی می کند.
وی افزود: سیاست جدید رسانه ملی، عدالت رسانه ای مبتنی بر هویت محوری و تکیه بر توانمندی های استان هاست که در این حوزه نیازمند تعامل و همکاری همه جانبه استانداری ها هستیم.
استاندار کرمان هم در این جلسه ضمن اشاره به تعامل و همکاری نزدیک صدا و سیمای این مرکز با مجموعه اداری استان اظهار نمود: ظرفیت های مهمی در کرمان وجود دارد که با حمایت جدی رسانه ای میتوان دستاوردهای زیادی از آنها داشت.

زینی وند اضافه کرد: ساخت سریال راز ناتمام با محوریت زندگی شهید باهنر در استان کرمان که با حمایت جدی و همه جانبه معاونت امور استان ها صورت گرفته اقدامی پرارزش است که به خاطر این اقدام، از رسانه ملی تشکر می نماییم.

گفتنی است در این جلسه احمد علیرمضانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان در گزارشی به اقدامات صورت گرفته در این مرکز پرداخت و اظهار داشت: تفاهمنامه های خوبی بین استانداری و رسانه استانی به امضا رسیده و نتایج گسترده ای هم داشته که از آن جمله میتوان به راه اندازی ساختمان جدید مرکز و ساخت سریال شهید باهنر اشاره نمود.

وی ادامه داد: استانداری کرمان به خوبی و در زمان مقرر، به تعهدات خود جامه عمل پوشانده که جای قدردانی دارد.
حضور دکتر رحمتی بر سر مزار سردار دل ها
دکتر رحمتی در یکی از اولین برنامه های خود در جریان سفر به کرمان بر سر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافت و ضمن زیارت مقبره سردار دل ها بر لزوم الگوگیری از شخصیت هایی همچون حاج قاسم سلیمانی در پیمودن مسیر انقلاب و تحقق آرمان های بلند امام امت تصریح کرد.
او همینطور با حضور در منزل شهید بادپا با خانواده این شهید بزرگوار در دیدار و گفتگو کرد.
محمد مهدی رحمتی در جریان این بازدید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بادپا و همه شهدای انقلاب و دفاع مقدس اظهار نمود: شهدا ولی نعمتان ملت گفتم به حق بزرگی بر گردن همه ما دارند چون که در سایه امنیت برآمده از جانفشانی آنها، توفیق خدمت برای مسؤلان و تلاش در راه تحقق آرمان های انقلاب برای اقشار مختلف فراهم گشته است.
شهید حاج حسین بادپا در ۱۵ سالگی عازم جبهه های نبرد با نیروهای بعثی شد و ۴ سال تمام را در جبهه ها گذراند. در نهایت با از دست دادن یکی از چشمانش بعنوان جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس شناخته شد ولی با این وجود بعد از جنگ هم از پا ننشست و در مأموریت های جنوب شرق لشکر ۴۱ ثارالله در مبارزه با عناصر ضد انقلاب و اشرار در سال ۷۰ پیشتاز نبرد بود.
سرانجام سردار شهید حسین بادپا در نخستین روز اردیبهشت ماه سال ۹۴ به همراه همرزم خود شهید هادی کجباف در عملیاتی در منطقه بصری الحریر استان درعا سوریه به شهادت رسید و تا کنون پیکر مطهر ایشان به وطن بر نگشته و هم اکنون صورت قبری برای یادمان ایشان در گلزار شهدای کرمان نهاده شده است.

یکی از خصوصیت های بارز شهید بادپا، اعتقاد عمیق وی به نسل حاضر و پرورش جوانان انقلابی و معتقد بود به صورتی که ثمره تلاش وی در این راه، تربیت جوانان شایسته ای همچون فرمانده شهید مصطفی صدرزاده بوده است.
سرپرست معاونت امور استان های سازمان صداوسیما در جمع مدیران رسانه استانی اظهار داشت: رویکرد جدید رسانه ملی عدالت محوری و بررسی مشکلات و موانع پیش روی مردم است ودستیابی به این مورد زمانی تحقق می یابد که در عملکرد، تولید محتوا و عرضه برنامه های رسانه هم دیده شود و به صورت جدی پیگیری گردد.
رحمتی اولویت بعدی رسانه را رسیدگی به وضع نیروی انسانی و ساماندهی و تبدیل وضع کادر فعلی و کارکنان دانست و اضافه کرد: با پشتیبانی از نیروی موجود و متخصص می توان به توسعه وپیشرفت رسید و تولید محتوا، توسعه برنامه ها و افزایش کیفی برنامه ها دست یافت.
او همینطور باتاکید بر برنامه سازی برون سپاری و استفاده از نیروهای مستعدداز طریق تهیه کنندگان سازمان اظهار داشت: هم اکنون در تولید محتوای برنامه سازی در حوزه نمایش نامه نویسی باید تجدید نظر و تقویت سازی در دستور کار تولید کنندگان قرار گیرد.
علیرمضانی مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان هم در این جلسه کمبود نیروی انسانی، تجهیزات، امکانات و زیرساختهای ارتباطی، تعیین تکلیف نیروهای تبصره ۴ و اجرای عدالت ورفع تبعیض پرداختی دردستمزدها را از مهم ترین مواردی دانست که برای حل آن باید بیشتر تلاش شود.
سرپرست معاونت امور استان های صدا و سیما همینطور از واحد های مختلف صدا و سیمای مرکز کرمان بازدید و از نزدیک با کارکنان مرکز ملاقات و گفتگو کرد.1400/08/30
11:34:39
5.0 / 5
505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز