علی جون
رئیس كانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد؛

جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی

جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی

به گزارش علی جون رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان اطلاع داد و اظهار داشت: بازنشستگان از آغاز آذر ۱۴۰۰ از افزایش تعهدات بهره مند شوند.علی اصغر بیات در گفتگو با خبرنگار مهر با تکیه بر این که مهم ترین مطالبه بازنشستگان تأمین اجتماعی بعد از مستمری ماهیانه، بحث درمان و رضایتمندی کمی و کیفی از خدمات بیمه تکمیلی آنهاست، عنوان کرد: ازاین رو با عنایت به اهمیت این موضوع، جلسات کارشناسی و تخصصی فشرده ای را از ماه های قبل برگزار کردیم. در این جلسات ضمن بررسی ابعاد و جوانب مختلف، پیشنهادات و دیدگاه های رؤسای کانون های استانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در فضایی مبتنی بر خرد جمعی، بسته های پیشنهادی تهیه شد. در این بسته ها تلاش شده با کمترین هزینه و عددی معقول، خدمات مناسب و مطلوب برای بازنشستگان و مستمری بگیران فراهم گردد ضمن آنکه از روان سازی امور و تسهیل دریافت خدمات با صرف زمان کوتاه هم غافل نبوده ایم.
وی افزود: مبلغ بیمه تکمیلی در قرارداد جدید به ازای هر نفر ۹۱ هزار تومان است که به ازای هر بازنشسته در نظر گرفته شده است. این مبلغ با احتساب مشارکت سازمان تأمین اجتماعی در تقبل بخشی از هزینه است که با مساعدت مدیرعامل سازمان و مصوبه هیئت مدیره صورت خواهد گرفت.
رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تأمین اجتماعی اضافه کرد: در قرارداد جدید بیمه تکمیلی سقف تعهدات با افزایش قابل قبولی همراه بوده است. بعنوان مثال تعهدات در ارتباط با بستری فوق تخصصی شامل درمان جراحی سرطان، تومورهای بدخیم، اعمال جراحی مغز و اعصاب و نخاع، قلب، آنژیوپلاستی، عروق محیطی، پیوند ریه، پیوند قلب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد، کلیه و … با افزایش ۱۲.۵ درصدی از مبلغ ۴۰۰.۰۰.۰۰۰ ریال به ۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال افزایش پیدا کرده است.
بیات عنوان کرد: تعهدات بستری عمومی شامل هزینه های درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی به شرط بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی آنژیوگرافی قلب، چشم (پیوند قرنیه و …) و با افزایش ۸۵ درصدی همراه شده است. همینطور تعهدات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی درمانی و سرپایی شامل انواع آنژیوگرافی، سی تی آنژیوگرافی، انواع اسکن، اسکن ۳ بعدی، انواع سی تی اسکن و… ۳۵ درصد افزایش پیدا کرد. علاوه بر این، تعهدات در ارتباط با اعمال مجاز سرپایی ۴۴ درصد، آزمایش های پاتولوژی ۵۵ درصد، لیزیک ۳۰۰ درصد، بیماران خاص و صعب العلاج ۵۰ درصد و هزینه های در ارتباط با آمبولانس هم ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: در قرارداد قبل هم کمترین مشکل را در بحث تأخیر در پرداخت هزینه ها داشتیم و بنا به نظرسنجی ها و بررسی های انجام شده توسط همکاران از سراسر کشور، وضعیت خدمات دهی بیمه طرف قرارداد را در حد مطلوب ارزیابی می نماییم. ضمن آنکه در امور در ارتباط با کسر مبالغ بیمه تکمیلی از حقوق بازنشستگان و پرداخت به شرکت بیمه توسط سازمان هم مشکلی نداشتیم که لازم است از همراهی مدیران سازمان تشکر و قدردانی نمائیم، البته معتقد هستیم هیچ قراردادی آن هم در این حجم وسیع و گسترده خدمت گیرندگان بلا اشکال نیست و خوشبختانه یک نظام نظارتی و کنترلی قوی هم توسط همکاران بنده در کانون عالی ایجاد شده، به دقت فرایند خدمات رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران را تحت نظر داریم و اشکالات و کمبودها را با همکاری مسؤلان در اسرع وقت برطرف می نمائیم.
وی تاکید کرد: با عنایت به آغاز قرارداد جدید از آغاز آذرماه، افراد زیر پوشش که تابحال از این خدمت بهره مند بوده اند، مشخصات آنها به صورت خودکار در سامانه تمدید خواهد شد و نیازی به رجوع حضوری به کانون ها ندارند ضمن آنکه افرادی که تابحال زیر پوشش بیمه تکمیلی نبوده اند و مایل هستند از مزایای بیمه تکمیلی استفاده کنند، سه ماه فرصت دارند با رفتن به دفاتر کانون ها نسبت به ثبت مشخصات خود و افراد تحت تکفل اقدام نمایند. همینطور مهلت سه ماهه برای افرادی که درخواست لغو عضویت در بیمه تکمیلی دارند، در نظر گرفته شده و درصورتیکه حق بیمه ای از مستمری آنها کسر شده باشد، عیناً مسترد خواهد شد.
رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور ضمن تشکر از حمایت ها و تلاشهای کانون های استانی و همراهی و مساعدت مسؤلان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: امیدواریم این قرارداد رضایتمندی بیشتر از پیش بازنشستگان و مستمری بگیران را به همراه داشته باشد.منبع:

1400/08/30
23:50:15
5.0 / 5
641
تگهای خبر: خدمات , رضایتمندی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱