علی جون

مدیران رسانه ها با دبیر حقوق بشر کشورمان دیدار کردند

مدیران رسانه ها با دبیر حقوق بشر کشورمان دیدار کردند

به گزارش علی جون نشست هم اندیشی معاون امور بین الملل رئیس قوه قضاییه با مدیران رسانه های رسمی برگزار گردید.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم اندیشی معاون امور بین الملل رئیس قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با مدیران رسانه های رسمی، امروز چهارشنبه، ۳ آذر ماه در محل معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.
کاظم غریب آبادی در این جلسه که با حضور مدیران رسانه ها و بمنظور بررسی آخرین تحولات حقوق بشریِ در رابطه با ایران برگزار شد، مبحث حقوق بشر را همچون موضوعات مهم و حساس بین المللی عنوان نمود.
وی سپس با انتقاد از این که برخی کشورها از حقوق بشر بعنوان ابزاری برای تامین اهداف سیاست خارجی خود استفاده می نمایند اشاره کرد: همیشه بر این تاکید داشته ام که حتی اگر ما عضو هیچ یک از معاهده های حقوق بشر هم نباشیم، باز هم به سبب مبانی دینی، قانونی و اخلاقی، ملزم به رعایت الزامات حقوق بشر هستیم.
دبیر ستاد حقوق بشر ضمن اشاره به مبانی دینی و فصل سوم قانون اساسی کشور که به مبحث پاسداری از حقوق ملت ایران اختصاص دارد، از اهتمام این ستاد برای حمایت بیشتر از حقوق مردم ذیل عنوان «حق الناس» در عرصه های داخلی و بین المللی آگاهی داد و اظهار داشت: با بهره گیری از مفهوم حق الناس، خیلی از مسائل و مشکلات در این عرصه قابل حل خواهد بود.
غریب آبادی همین طور بر حفظ انسجام و اتحاد میان رسانه ها در پاسداری از منافع ملی و مقابله با فشارهای تبلیغاتی و سیاسی دنیای غرب اصرار کرد.
او با انتقاد از وجود گزارشگر ویژه حقوق بشر، باوجود این که رعایت حقوق بشر در کشور ما برمبنای اصول و مبانی دینی و اخلاقی صورت می گیرد، اظهار داشت: در مقابل ما باید علاوه بر پیگیری فعالانه ی موارد نقض حقوق بشر در دیگر کشورهای مدعی، زمینه های لازم برای مقابله فعال و به هنگام رسانه ای با کارهای تخریبی این کشورها را مهیا نماییم.
بنا بر این گزارش، علاوه بر کاظم غریب آبادی، دبیر و احمد بینا، مشاور دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و علیرضا شیروی مدیرکل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ازجمله حاضران در این جلسه بودند.
در بخش پایانی این جلسه دو ساعته، برخی مدیران مسئول رسانه های حاضر، به بیان نکات و راه کارهای مورد نظر خود در همکاری رسانه ای با شورای حقوق بشر پرداختند.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، تاکید بر تقویت ارتباط ستاد حقوق بشر و سایر نهادهای تخصصی کشور با رسانه ها، بهره گیری بیشتر ستاد از ظرفیت های رسانه های خصوصی، ضرورت حفظ انسجام رسانه ای در جهت پاسداری از منافع ملی، تاکید بر تقویت بخش های غیرفارسی زبان رسانه های داخلی و گسترش کارهای رسانه ای در ابعاد بین المللی، استفاده بیشتر از ظرفیت های صاحب نظران دانشگاهی و نهادهای مردم نهاد و همین طور ضرورت عرضه پیوست رسانه ای برای برنامه های مهم ستاد حقوق بشر، ازجمله موارد مورد تاکید مدیران رسانه ها بود که در این جلسه عنوان شد.
منبع:

1400/09/04
11:02:52
5.0 / 5
649
تگهای خبر: ابزار , برنامه , رسانه , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون