علی جون

ادای احترام و آواز مرغ سحر برای پرویز پورحسینی

ادای احترام و آواز مرغ سحر برای پرویز پورحسینی

برخی از هنرمندان تئاتر همزمان با نخستین سالروز درگذشت پرویز پورحسینی با حضور در سر مزار این هنرمند به او ادای احترام کردند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در این برنامه که به علت شرایط کرونائی با حضور تعداد کمی از دوستان خانوادگی و همکاران پورحسینی برگزار شد، چهره های همچون محمدرضا خاکی، بهرام شاه محمدلو، فاضل جمشیدی، مریم رحیمی، مهدی قلعه و... همراه با خانواده پرویز پورحسینی حضور داشتند.
در این برنامه بهرام شاه محمدلو بازیگر باسابقه که از دوستان قدیمی و نزدیک پرویز پورحسینی بوده است سخنان کوتاهی درباره این هنرمند بیان کرد.
او با اشاره به سرآغاز دوستیش با پورحسینی از سال 48 و در دانشکده هنرهای زیبا یادآوری کرد: از آن دوره با وی در یک کلاس بودیم و همان سال نیز با یکدیگر دوست شدیم. او آن چنان قدرت جذبی داشت که به سرعت با هم دوست شدیم. خیلی سال در کنار هم بودیم و حتی با هم زندگی کردیم در خانه مشترک، بامداد و شب در مسافرت و در هنگام کار، لحظات مان با هم بود.
شاه محمدلو از پورحسینی به عنون الگوی برای همه زمانها نام برد و افزود: باید از تمام موجودیت او همچون همه خصلت هایش و خاصیت های انسانیش الگوی ساخته شود، آن هم الگوی که متعلق به همه زمانهاست؛ برای اینکه او از تمام خاصیت های مثبت انسانی همچون شرافت، دانش، انسانیت و... برخورددار بود و اینها را طوری در کنار هم چیده بود که تنها منحصر به خودش باشد.
بعد از این سخنان، سپهر پورحسینی نوه پروز پورحسینی بر سر مزار پدربزرگش قطعه موسیقی اجرا کرد.
همچنین فاضل جمشیدی و دیگر هنرمندان قطعه "مرغ سحر" را به یاد او اجرا کردند.
پورنگ پورحسینی تنها فرزند پروز پورحسینی نیز با قدردانی از حاضران توضیح داد که به علت شرایط موجود امکان برگزاری برنامه در فضای سربسته نبوده است و اظهار داشت: عزیزترین فرد زندگیم پدرم را به خاطر ویروس کرونا از دست دادم و هیچ دلم نمی خواست با برگزاری مراسم، موجب بیماری عزیز دیگری شویم.
پرویز پورحسینی بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون هفتم آذرماه سال قبل بر اثر مبتلاشدن به ویروس کرونا درگذشت.1400/09/08
10:38:07
5.0 / 5
576
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴