علی جون
علی جون
روزنامه های امروز گفته اند

واکسن هایی که سوزانده شدند!

واکسن هایی که سوزانده شدند!

علی جون: نگرانی بابت نوع جدید ویروس کرونا و واکسن هایی که در انگلیس دور انداخته شده اند، سوژه امروز روزنامه ها شده است.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، مهم ترین عناوین روزنامه های جهان (دوشنبه ۸ آذر ماه) به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ را در ادامه می خوانید:

درد ویروس تازهله رپوبلیکا روزنامه ایتالیایی با عنوان درشت سوغاتی از موزامبیک به ایتالیا رسید، از ویروس گونه تازه به نام اُمیکرون می گوید که واگیری آن سرعت گرفته است. امید به مردم است و واکسن، ماسک و فاصله اجتماعی.
واکسن هایی که دور انداخته شدسوت افشا و رسوایی را اتحادیه اروپا زد. در انتهای سال میلادی در انبارهای یخی کشورهای دارا، یک میلیارد و دویست میلیون واکسن مصرف نشده است. در حالیکه در کشورهای ندار تنها شش درصد آدم ها، واکسن تقویت کننده سوم را تزریق کرده اند. درد حالا، توزیع واکسن نیست، بی اعتمادی است. لندن، پنجاه میلیون واکسن تاریخ گذشته را دور انداخته است. واکسن هایی هم که به کنگو و مالاوی رسیده بود، به همین میزان سوزانده شدند.

پروازها با ویروس
سیدنی هرالد، روزنامه استرالیایی می گوید: پروازها را از و به آفریقای جنوبی، متوقف کرده است. از ویروس اُمیکرون یک مورد به آن جا رسیده است. در حالیکه انگلیس، آلمان و ایتالیا می گوید آن جا آمده است.
چین از همه گیری آن اخطار داد. دکتر فائوچی می گوید، بدون شک اُمیکرون به آمریکا آمده است.

گلاویز شدن انگلیس و فرانسه
وال ستریت جورنال می نویسد: بعد از غرق شدن بیشتر از سی پناهجو، انگلیس و فرانسه بی آن که به تفاهم برسند. گلاویز شده اند. حالا پناهجویان پنهان از جنگ آنها، تونل پرخطر در زیر آب های انگلیس را برای فرار برگزیده اند.
از آن سو، فرانسه و ایتالیا، در پیمانی، خواهان اثرگذاری بیشتر در اروپا شدند. آنها امیدوارند خلاء قدرت آلمان را پر کنند.
واشنگتن تایمز در نگاهی متفاوت به چین می نویسد: چین، در زمان جو بایدن بی پرواتر شده است. در این میان البته آمریکا می گوید، ناز چین را بسیار خریده است. مثل سانسور کردن فیلمهای هالیوودی به خاطر چین و جز این ها.... اما با این همه واشنگتن تایمز می گوید پنتاگون آماده درگیری با چین است.

در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

پرواز مخفی!وال استریت ژورنال نوشت: یک جوان ۲۶ ساله از گواتمالا تا میامی در پروازی که دو ساعت و نیم به درازا کشیده، با یک تی شرت پولیور و پوتین به پا خویش را پشت ترمزهای هواپیمای آآ جت، پنهان کرده، سالم سفر کرد. در فرود هواپیما، او را دستگیر از اداره مهاجرت به بیمارستان انتقال دادند. از سال ۱۹۴۷ سیصد و بیست و نه تن خویش را در کنار چرخ ها و جاهای دیگر هواپیما پنهان و پرواز کرده اند. یکصد تن کشته و بقیه مجروح شده اند. تنها یک نوجوان ۱۶ ساله در سال ۲۰۱۴ در چاله چرخ ها از کالیفرنیا تا هاوایی پنج ساعت پرواز را به سلامت گذراند.
منبع:

1400/09/09
11:32:15
5.0 / 5
762
تگهای خبر: اثر , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز