علی جون
علی جون
در گزارش علی جون مطرح شد؛

بانک رفاه مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی نمی گردد

بانک رفاه مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی نمی گردد

به گزارش علی جون نماینده مردم نطنز در مجلس اظهار داشت: ماده ۵ اصل ۴۴ قانون اساسی جلوگیری از انحصار و سوءاستفاده از وجوه سپرده شده نزد بانکها است و بانک رفاه کارگران را نمی توان مشمول این قانون دانست.رحمت الله فیروزی پوربادی در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: هدف از قانون اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ایجاد محدودیت برای استمرار مالکیت بیشتر از نصف جمعیت کشور نسبت به سهام بانک رفاه نیست و با عنایت به سابقه ۶۰ ساله بانک رفاه که همواره در کنار سازمان تأمین اجتماعی بود است، این بانک نمی تواند از مصادیق حکم ماده ۵ قانون اجرای اصل ۴۴ باشد.
وی اضافه کرد: در سنوات اخیر با عنایت به وضعیت مالی سازمان تأمین اجتماعی و به هم خوردن تعادل منابع و مصارف آن، نقش بانک رفاه در استمرار خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران بیشتر از پیش مهم و حیاتی می باشد. در صورت عدم تعلق سهام بانک رفاه به سازمان تأمین اجتماعی و عدم استفاده از ظرفیت مالی این بانک، عرضه بخش مهمی از خدمات بخصوص پرداخت مستمری ها با مشکل جدی مواجه می شود.
نماینده مردم نطنز در مجلس اظهار داشت: همچون اهداف سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی گسترش مالکیت در سطح عمومی مردم به منظور تأمین عدالت اجتماعی عنوان شده و نخستین مورد از مصارف درآمدهای حاصل از واگذاری هم بر مبنای جز ۲ بند "د" سیاست های کلی اصل ۴۴ ایجاد خود اتکایی برای خانواده های مستضعف و محروم و تقویت تأمین اجتماعی تعیین شده است.
وی افزود: واگذاری سهام بانک رفاه کارگران و محدودیت در تملک سهام آن که متعلق به مشمولین تأمین اجتماعی است، منجر به تضعیف تأمین اجتماعی خواهد شد که مغایر با سیاست های کلی اصل ۴۴ خواهد بود.


منبع:

1400/09/10
11:33:52
5.0 / 5
849
تگهای خبر: خانواده , خدمات , طنز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز