علی جون
رئیس كمیته امداد اعلام كرد؛

آغاز ساخت 5 هزار واحد مسکن مددجویی با همکاری بسیج سازندگی

آغاز ساخت 5 هزار واحد مسکن مددجویی با همکاری بسیج سازندگی

رئیس کمیته امداد از آغاز ساخت ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد با همکاری بسیج سازندگی اطلاع داد.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، مرتضی بختیاری در نشست تبیین شیوه نامه های اجرایی ساخت مسکن مددجویان که با حضور سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی برگزار شد، اظهار داشت: تفاهمنامه ساخت ۴۰ هزار واحد مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد با همکاری بسیج سازندگی و بنیاد مسکن امضا شده و طبق برنامه ریزی قبلی، فاز اول این پروژه برای راه اندازی ۵ هزار واحد شروع شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات ساخت این واحدها تا دهه فجر به پیشرفت فیزیکی مناسبی خواهد رسید، اضافه کرد: از دهه فجر مرحله دوم این پروژه با ساخت ۵ هزار واحد مسکن دیگر هم کلید می خورد. سیدمرتضی بختیاری با تکیه بر لزوم ساخت مسکن باکیفیت برای مددجویان، اظهار نمود: علاوه بر ساخت بادوام و مقاوم، سرعت و زمان بندی اجرای پروژه برای ما بسیار مهم می باشد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه شناسایی مددجویان، تشکیل پرونده و دریافت پروانه ساخت برای اولین مرحله پروژه انجام شده است، تصریح کرد: امیدواریم در یک بازه زمانی ۲ ساله تمام ۴۰ هزار واحد تکمیل و به مددجویان تحویل شود.

بختیاری ضمن اشاره به تفاهمنامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی توسط بنیاد مستضعفان، افزود: ۵ هزار واحد در چارچوب این تفاهمنامه پروانه ساخت دریافت کرده و وارد فاز راه اندازی شده است. همینطور پرداخت اعتبارات در دو مرحله از جانب بنیاد مستضعفان انجام شده است.

وی مسکن را پرهزینه ترین کالا در سبد خانوار مددجو عنوان نمود و اظهار داشت: مسکن محرومان از دغدغه های رهبر معظم انقلاب است که خوشبختانه دولت فعلی هم نگاه ویژه ای به این مورد دارد و ساخت یک میلیون مسکن در سال را برنامه ریزی نموده است.

سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی هم در این جلسه با اشاره به اینکه بسیج، سپاه و کمیته امداد از برکات انقلاب اسلامی است که با اراده بنیانگذار کبیر انقلاب تأسیس شدند، اظهار داشت: همکاری بسیج و کمیته امداد علاوه بر تشکیلاتی و ساختاری، یک همکاری اعتقادی است.

وی ضمن اشاره به شعار رئیس جمهور برای ساخت چهار میلیون مسکن تا آخر دولت، اضافه کرد: این مأموریت مهم جز با هم افزایی مردم و همه دستگاه ها میسر نمی گردد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: ساخت ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی در استان لرستان به اتمام رسیده و بزودی تحویل مددجویان خواهد شد.


منبع:

1400/09/15
23:01:49
5.0 / 5
712
تگهای خبر: برنامه , دستگاه , فجر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳