علی جون
نگاهی به عناوین روزنامه های جهان

طرح روزنامه فرانسوی از کفش های بزرگ مرکل

طرح روزنامه فرانسوی از کفش های بزرگ مرکل

علی جون: کاریکاتور «هرگ» در روزنامه فرانسوی لوموند، نگاهی به جابه جایی آدم ها بر کرسی صدراعظمی آلمان دارد. کفش های بسیار بزرگی جفت شده اند، نام «مرکل» بر روی آنها نوشته شده. مردی ریز جثه نردبان به دست می خواهد از آنها بالا برود و پا توی کفش کند. مرد، اولاف شولتس است. صدراعظم تازه آلمان.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو، در شرح با اهمیت ترین عناوین روزنامه های یکشنبه ـ ۲۱ آذر ماه ـ می نویسد:
سوت رسواییسان نشریه انگلیسی نوشت: بوریس جانسون، به جهت جشن شادمانه پر ازدحامی که در دوران قرنطینه، در آپارتمانش برپا کرده بود، مورد ملامت و پرسش است. سوت رسوایی را دستیار ویژه و پیشین جانسون، یعنی دومینیک کامینگز، به صدا درآورده است. او گفته است عکسهایی از آن پارتی دارد.
خیز تورم در آمریکایو اس ای تودی روزنامه آمریکایی هم نوشت: تورم بالا در سال تازه در آمریکا، خیز بر می دارد. با وجود سیاست های اقتصادی به جهت همه گیری ویروس کرونا، قیمت ها با حساب و کتاب خود، افزایش خواهند یافت.
نگرانی آمریکا از چینال پائیس در اسپانیا همراه با روزنامه های دیگر، نگاه به نگرانی های آمریکا دارد. آمریکا می گوید، نگران حضور بلندپروازانه چین، در آفریقاست. نیروی دریای چین، نگاه به بندرهای آن سو و اقیانوس آرام دارد.

حادثه آمریکاییروزنامه گاردین نوشت: در حمله به ساختمان کنگره آمریکا حالا می گویند، ترامپ را می خواستند در یک اقدام بر صحنه بیاورند. بازگشتی به کرسی رییس جمهوری آن کشور با ادامه رییس جمهوری وی. مارک میدوز رییس کارکنان کاخ سفید می گوید: قرار بود با بیان امنیت اضطراری ملی، دونالد ترامپ بر کرسی رییس جمهوی بماند. «میدوز» این را به کمیته تحقیق کنگره می گوید که او و همکارانش از توقف صدور حکم رییس جمهوری جو بایدن، به این سبب، یک روز قبل از آن با خبر بودند. یعنی یک روز قبل از حمله به ساختمان کنگره. طرح سی و هشت صفحه ای می گوید، ابتدا سناتورها اعضای کنگره را از اعلام وضعیت اضطراری امنیتی با خبر ساخته، و بعد اقدام گردد.

غیرقانونی
طرح وضعیت اضطراری امنیتی، برای مایک پنس، معاون وقت ترامپ، دستورالعملی خاص پیش بینی کرده بود. رد آرای جو بایدن همچون آنها بود. طرح یاد شده، دو روز قبل تر به برخی از سناتورها و نمایندگان کنگره، ارائه شده بود. کنگره حالا، آماده بررسی اظهارات میدوز، رییس کارکنان کاخ سفید در دوران رییس جمهوری دونالد ترامپ، است. نسخه ای از اوراق طرح یاد شده به روزنامه گاردین رسیده است.
منبع:

1400/09/23
11:37:23
5.0 / 5
650
تگهای خبر: رادیو , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱