علی جون
از سوی معاون اقتصادی فتاح؛

اعلام جزییات فعالیت اقتصادی ۸ ماهه امسال بنیاد مستضعفان

اعلام جزییات فعالیت اقتصادی ۸ ماهه امسال بنیاد مستضعفان

معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان با بیان خبر ارزآوری 593 میلیون دلاری این نهاد برای کشور از محل صادرات طی 8 ماهه امسال، جزییات فعالیت اقتصادی بنیاد را امسال تشریح نمود.به گزارش علی جون به نقل از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، سید محمد اتابک با اشاره به جزئیاتی از فعالیت شرکت های بنیاد در ۸ ماه نخست امسال، اظهار نمود: طی ۸ ماهه نخست امسال با وجود مشکلاتی که در زمینه شیوع ویروس کرونا از یک سو، و همین طور قطعی برق صنایع از طرف دیگر تولید را در کشور گرفتار مشکل کرده بود، خوشبختانه فاکتورهای تولید در شرکت های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد داشت.
معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان افزود: به همین دلیل میزان تولید در ۸ ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۷.۲ درصد رشد داشته است.
وی با اعلان اینکه طی این مدت میزان راندمان در گروه بنیاد نیز ارتقا داشته است اضافه کرد: بیشترین سهم از رشد تولید بنیاد در بین هلدینگ های زیرمجموعه مربوط به هلدینگ انرژی با ۳ درصد، صنایع غذایی با ۱.۹ درصد و هلدینگ کاوه پارس با ۱.۳ درصد بوده است.
اتابک در ادامه با بیان رشد صادرات طی ۸ ماه نخست ۱۴۰۰ در گروه شرکت های بنیاد مستضعفان و ارزآوری ۵۹۳ میلیون دلاری این بنیاد برای کشور در طول این مدت اظهار داشت: طی این مدت صادرات محصولات گروه بنیاد به نسبت ۸ ماهه سال ۱۳۹۹، ۶۷ درصد رشد داشته و میزان صادرات بنیاد در طول این مدت، از برنامه در نظر گرفته به میزان قابل توجهی پیشی گرفته است.
وی اشاره کرد: طی این مدت، هلدینگ های کاوه پارس با ۶۹ درصد، انرژی گستر ۱۶ درصد و پایاسامان با ۷ درصد در زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، بیشترین سهم از صادرات گروه بنیاد را داشته اند.
به گفته معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان، در ۸ ماهه امسال ۴۵ محصول صادراتی به بالای ۴۲ کشور در ۴ قاره آسیا، اروپا، آفریقا و اقیانوسیه صادر گردیده است.

1400/10/03
11:09:03
5.0 / 5
611
تگهای خبر: برنامه , فعالیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵