علی جون

راه اندازی کمپین توقف سانسور حاج قاسم به ۲ زبان

راه اندازی کمپین توقف سانسور حاج قاسم به ۲ زبان

علی جون: رییس فرهنگسرای رسانه از راه اندازی کمپین سانسور حاج قاسم را متوقف کنید، به دو زبان انگلیسی و عربی آگاهی داد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای رسانه، مهدی شکیبایی درباره کمپین «سانسور حاج قاسم را متوقف کنید» که به مناسبت سالروز شهادت سردار سلیمانی راه اندازی گردید، اظهار داشت: بعد از شهادت سردار سلیمانی، امپریالیسم رسانه ای که از عنوان شدن نام سردار سلیمانی می ترسید در اقدامی باسابقه و در سطحی گسترده آغاز به سانسور اسم و عکس سردار سلیمانی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کرد. متاسفانه می بینیم کشورهایی که دم از آزادی بیان و حقوق بشر می زنند، تاب تحمل دیدن عکس یک فرمانده نظامی که شوم ترین پدیده قرن یعنی داعش را از بین برده است، ندارند و هر کسی که عکس او را در صفحه شخصی خود بارگذاری کند، بلافاصله آنرا سانسور و حذف می کند. این اتفاق در حالی است که مجرمانه ترین و مبتذل ترین محتوای رسانه ای در این شبکه های مجازی به آسانی انتشار یافته و دست به دست می شود.
رییس فرهنگسرای رسانه در همین زمینه توضیح داد: از این روی، فرهنگسرای رسانه بعنوان یک نهاد فرهنگی و رسانه ای مبادرت به راه اندازی کمپینی با عنوان «سانسور حاج قاسم را متوقف کنید» کرده و تلاش می کند ضمن محکوم کردن این اقدام خصمانه از طرف کشورهای غربی، جهانیان را نسبت به چنین سانسوری آگاه کند. این کمپین به دو زبان انگلیسی و عربی بوده و فردا، پنجشنبه ۱۶ دی ماه همزمان با تشییع پیکر پاک ۱۵۰ شهید گم نام در شهر تهران که از دانشگاه تهران انجام می شود، فعالیت خودرا شروع می کند.
شکیبایی اشاره کرد: شهروندانی که قصد پیوستن به کمپین «سانسور را متوقف کنید» دارند، فردا با حضور در مراسم خاکسپاری پیکر شهدا از دانشگاه تهران با کاوری که خبر راه اندازی این کمپین را می دهد، عکس انداخته و در قالب یک پست در فضای مجازی خود منتشر می کنند. همین طور فرهنگسرای رسانه این عکس ها را در صفحه مجازی با همین عنوان بارگذاری و منتشر می کند. در پایان، این عکس ها در قالب یک کتاب همراه با نامه ای اعتراضی نسبت به سانسور اسم و عکس شهید سلیمانی به مراجع بین المللی ارسال می شود.
او در آخر اظهار داشت: در حاشیه این مراسم گروهی از تصویربرداران حضور داشته و در مصاحبه با شهروندان درباره اقدام خصمانه این شبکه های اجتماعی در خصوص حذف اسم و عکس شهید سلیمانی گفت و گو می کنند.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، شبکه اجتماعی اینستاگرام از زمان شهادت سردار سلیمانی خیلی از صفحاتی که عکس سردار سلیمانی را بارگذاری کردند، بست و یا با محدودیت های فراوانی مواجه کرد. صفحه اینستاگرامی فرهنگسرای رسانه نیز یکی از همین صفحات بود که به سبب انتشار عکس سردار سلیمانی بسته شد.
منبع:

1400/10/15
20:40:45
5.0 / 5
622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون