علی جون
توسط بانوی مددجوی كمیته امداد صورت گرفت؛

ایجاد فرصت شغلی برای برخی از زنان سرپرست خانوار

ایجاد فرصت شغلی برای برخی از زنان سرپرست خانوار

علی جون: بانوی مددجوی کارآفرین با دریافت تسهیلات اشتغال از کمیته امداد موفق شده است برای 30 نفر از زنان سرپرست خانوار، شغل و درآمد پایدار بوجود آورد.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، سمیه رحمانی بانوی کارآفرینی است که با پشتکار فراوان علاوه بر درآمدزایی برای خود، توانسته برای ۳۰ نفر از زنان سرپرست خانوار بصورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی کند.

این مددجوی خوش فکر کمیته امداد درباره کارهای خود می گوید: قبل از آغاز به کار خیاطی، شرایط سختی در زندگی داشتم اما از سال ۹۳ با دریافت اولین مرحله تسهیلات اشتغال از کمیته امداد توانستم با خرید ۲ عدد چرخ خیاطی، کارگاه کوچکی در منزل برپا کنم.

وی می افزاید: از آنجائیکه چرخ ها را با تسهیلات کمیته امداد و بصورت اقساطی خریداری نموده بودم، می توانم بگویم که کارآفرینی را از زیر صفر شروع کردم و با کمک ۲ نفر از بانوان موفق شدم تولیدات خودرا گسترش دهم.

رحمانی در ادامه بیان می کند: علی رغم مشکلات مالی اما سخت تلاش می کردم تا کارم را توسعه دهم. اغراق نیست اگر بگویم از ساعت ۶ بامداد تا ۲ نیمه شب مشغول خیاطی در کارگاه بودم به این امید که تولیداتم را بالا ببرم و به سودهی و تجاری سازی محصولاتم برسم. این بانوی کارآفرین می گوید: با سخت کوشی بسیار، موفق شدم کارم را گسترش دهم تا جایی که دیگر با ۲ عدد چرخ نمی توانستم به همه درخواست ها و سفارش ها پاسخ دهم. بدین سبب باردیگر تقاضای دریافت وام از کمیته امداد را مطرح کردم که بعد از بازدید از کارگاه توسط کارشناسان این نهاد، با درخواست من موافقت شد.

وی می افزاید: این دفعه توانستم علاوه بر افزایش تعداد چرخ های خیاطی، کارگاهم را توسعه دهم و به شرایطی برسم که ۱۸ نفر از بانوان بصورت مستقیم در کارگاه مشغول فعالیت شدند و برای ۱۲ نفر نیز بصورت غیرمستقیم شغل و درآمد به وجود آمد.

این مددجوی خوش فکر کمیته امداد با اعلان اینکه هم اکنون میانگین تولید ماهیانه کارگاه خیاطی به ۱۲ هزار کالا رسیده، معتقد است: در این راه که با یاری خداوند به خودکفایی من منجر گردید، بیش از همه مدیون خدمات کمیته امداد هستم و امیدوار هستم خیران و مردم نیکوکار با پشتیبانی از تولید ملی، از محصولات کارگاه های کوچک و صنایع خرد پشتیبانی کنند.

وی می گوید: به نظر من زنان ایرانی توان بالایی دارند و کافی است اراده خودرا جزم کنند تا بتوانند از ظرفیت های خود برای درآمدزایی بهره ببرند و مطمئن باشند که در این راه کمیته امداد از آنان حمایت خواهدنمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کارهای اشتغال و توانمندسازی مددجویان در کمیته امداد در دو قالب هدایت و راهبری شغلی انجام می شود.

در الگوی راهبری شغلی، ایجاد اشتغال و کسب درآمد، با بهره گیری از ظرفیت کارآفرینان حرفه ای و فعالان موفق اقتصادی، برای مددجویان مورد حمایت اتفاق می افتد.

در طرح هدایت شغلی، مددجویان مستعدی که توانایی راه اندازی کسب وکار را دارند، با بهره مندی از خدمات مشاوره و هدایت شغلی کارشناسان اشتغال امداد و دریافت تسهیلات، می توانند شغل متناسب با توانایی ها و استعدادشان را اجرا کنند.

پرداخت تسهیلات اشتغال، کاریابی، نظارت فنی و تخصصی و کمک به بازاریابی و فروش همچون خدماتی است که در هر دو طرح به مددجویان ارائه می شود. قسمتی از کمک های مردمی به کمیته امداد نیز در در قالب وام های خودکفایی و اشتغال زایی به مددجویان اختصاص می یابد و در نهایت زمینه ساز توانمندسازی مددجویان می شود.


منبع:

1400/10/18
17:15:20
5.0 / 5
613
تگهای خبر: برند , خدمات , فعالیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان علی جون