علی جون
علی جون
رئیس سازمان اداری و استخدامی اعلام كرد؛

تشکیل کارگروه تدوین لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت

تشکیل کارگروه تدوین لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت

به گزارش علی جون رئیس سازمان اداری و استخدامی از تشکیل کارگروه تدوین لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت اطلاع داد.به گزارش علی جون به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، میثم لطیفی اظهار نمود: با روی کار آمدن دولت جدید، یکی از دغدغه های مجموعه دولت، نظام جبران خدمات کارکنان دولت می باشد تا با اصلاحاتی که صورت می گیرد، بتوانیم رضایتمندی کارکنان و مردم را به دست آوریم. ما در دولت نگران مطالبه همسان سازی حقوق و سونامی تسری سایر دستگاه ها هستیم. نظر دولت مخالفت با برقراری فوق العاده ویژه برای پرسنل دارای مشاغل سخت و پست های حساس بخصوص در واحدهای صفی قوه قضاییه نبوده و نیست و بر این باور است که این قبیل از امور باید برای دستگاههای مختلف با اصلاح نظام حقوق و دستمزد و با رویکرد همه جانبه نگری، متناسب سازی و عدالت محوری محقق شود.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: شورای حقوق و دستمزد متولی امر حقوق است و باید بر مبنای سختی شغل و حساسیت آن حقوق را تعیین کند. ما قبول داریم که قوه قضاییه در بحث حقوق مشکلات فراوانی دارد، اما باید از طریق های دیگر به این وضعیت رسیدگی کرد تا نارضایتی در سایر دستگاه ایجاد نکند.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: با عنایت به تأکیدات مکرر رئیس جمهوری و حساسیت ایشان بر مبحث عدالت در امر پرداخت ها درحال تدوین لایحه ای هستیم که با عنایت به اصول بهره وری، عدالت و رضایتمندی در میان کارکنان، موضوعات مختلف و نظامات مختلف پوشش داده شود و نظام هماهنگ پرداخت به معنای واقعی آن محقق شود.
وی اظهار داشت: به این منظور کارگروهی، از یک ماه قبل کار خویش را آغاز کرده است که امیدواریم طی چند ماه آینده لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت، جهت بررسی و تصویب در مراحل قانونی عرضه شود. در لایحه مذکور کارایی و عملکرد از یک سو و نزدیک شدن به نیازهای معیشتی کارکنان با توجه به تفاوت در شرایط شغلی و شاغلین از طرفی مبنای تعیین کننده حقوق و مزایای کارکنان خواهد بود.
لطیفی اظهار نمود: ما هم نگران شرایط برخی کارکنان عزیز و زحمتکش در قوه قضاییه هستیم و امیدواریم با همفکری و همکاری صاحب نظران علمی و اجرایی بتوانیم لایحه جامع و مناسبی در زمینه حقوق و مزایای کارکنان تهیه نماییم و برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال نماییم.


منبع:

1400/10/18
20:26:32
5.0 / 5
623
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , رضایتمندی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز