علی جون
در گفت وگو با علی جون

روایت رامین پرچمی از آخرین پیام کارگردان در پناه تو

روایت رامین پرچمی از آخرین پیام کارگردان در پناه تو

به گزارش علی جون رامین پرچمی با ابراز تاثر و ناراحتی عمیق از درگذشت حمید لبخنده، این هنرمند فقید را تنها استاد زندگی اش می داند و می گوید: هیچگاه شبیه حمید لبخنده را ندیدم. او مرد بزرگی برایم بود.


بازیگر سریال «در پناه تو» در گفت وگویی با ایسنا درباره ی خاطراتی که از حمید لبخنده به هنگام ساخت این سریال در خاطر دارد، تصریح کرد: برای «در پناه تو» مدت طولانی ـ حدود دو سال ـ با آقای لبخنده کار کردیم. من شخصا به رابطه استاد شاگردی اعتقاد چندانی ندارم اما درباره آقای لبخنده عزیز، استثناست. من به غیر از کار، روابط دوستانه و خانوادگی با ایشان داشتم و پس از «در پناه تو» با هم در ارتباط بودیم. حتی زمانی که برایم مشکل پیش آمد و مدتی در زندان بودم، ایشان مدام پیگیر کارم بودند و تلاش بسیاری برایم کرد؛ در صورتیکه دیگران به این قضیه اهمیت ندادند. زمانی هم که بیرون آمدم، متأسفانه چند بار خواستم با ایشان قرار بگذارم و نشد، آخرین پیغام ایشان به من مربوط به همین سه ـ چهار روز اخیر بود که اظهار داشت: کسالتی دارم، رفع شد، حتما بیا دفتر همدیگر را ببینیم! که متاسفانه منجر به این خبر تلخ شد. شبیه حمید لبخنده را هیچگاه ندیدم.
رامین پرچمی در ادامه خاطراتش از سریال «در پناه تو» و همکاری با حمید لبخنده، افزود: در طول این مدت سه ماهی که از زندان بیرون آمدم، آقای لبخنده گویا جنوب کشور بودند و نمایش خوانی داشتند و متاسفانه نشد همدیگر را ببینیم. ایشان حتی از من دعوت کرد که به آموزشگاهش بروم و فن بیان، کار کنم. ایشان در کل خیلی حواسش به من بود و دوست خوبی برایم بود. من پیش از «در پناه تو» در چالوس زندگی می کردم. آن زمان خانواده ام و خصوصاً پدرم دوست نداشتند که به تهران بیایم که من گفتم برای کاری قبول شدم و باید بروم. پدرم آن زمان با آقای لبخنده تماس گرفت و اظهار داشت: نقشی که برای پسرم در نظر گرفته اید، چقدر است، آنقدر می ارزد که به تهران بیاید؟ من خودم می گفتم حتی اگر یک سکانس هم باشد دوست دارم بازی کنم. آقای لبخنده با حوصله و اخلاق خیلی خوب برای پدرم توضیح داد و اظهار داشت: خیالتان راحت. پس از «در پناه تو» پدرم هم با آقای لبخنده دوست شدند.
این بازیگر که به قول خودش فعلاً در تلویزیون ممنوع الفعالیت است، اشاره کرد: همچنان ممنوع الکارم و البته اهمیتی هم برایم ندارد؛ در تلویزیونی که حمید لبخنده سال هاست در آن کار نکرده، می خواهم صد سال، بازی نکنم!
پرچمی سپس در توصیف شخصیت حمید لبخنده اشاره کرد: آقای لبخنده بسیار مرد مهربان و صبوری بود. ایشان استاد بزرگی برای من بود، اگر بگویم در زندگی ام یک استاد داشتم آن هم آقای لبخنده بود. من زمانی که با ایشان آشنا شدم، اوایل کار دانشجویی ام بود و تازه به تهران آمده بودم تا خودم را پیدا کنم. در این سال ها هرچه یاد گرفتم همه را مدیون آقای لبخنده هستم. ایشان پدرانه مرا راهنمایی کرد، تمام این حرف ها را بدون تعارف و بی اغراق می گویم.
او با ابراز تاسف عمیقش برای از دست دادن حمید لبخنده، اظهار داشت: ایشان (حمید لبخنده) مرد بزرگی بود و الان با رفتنش حسی که نسبت به رفتن پدر و مادرم داشتم، باردیگر پیدا کردم. باورم نمی گردد چنین آدمی به این سرعت از بین ما رفت و متاسفم برای صداوسیمایی که حمید لبخنده، مجموعه های موفقی چون «در پناه تو» و «در قلب من» را برایش ساخت ولی این همه سال بیکار بود، کارهایش تصویب نمی شد و رغبتی برای کار در تلویزیون نداشت.
بازیگر مجموعه های «روزگار جوانی»، «پس از باران»، «همسایه ها» و «زیر آسمان شهر ۳» سپس به سانسور بخش هایی از سریال «در پناه تو» اشاره و اظهار نمود: خوشحالم که حداقل آقای لبخنده، قسمت های سانسور شده این مجموعه را در اینترنت قرار داد که مردم ببینند چه برخوردی با ایشان شد. به نظرم کسانی هم که تابحال ندیده اند، حتما به صفحه شخصی ایشان رجوع کنند و ببینند.
رامین پرچمی در آخر در پاسخ به این که اگر مشکل ممنوع الکاریتان در تلویزیون حل شود، خودتان دوست دارید کار کنید؟ اظهار داشت: به هر حال من یک بازیگرم و بازی کردن را دوست دارم، چرا کار نکنم؟ اما هم اکنون اولویت من بیشتر کار تئاتر است.
منبع:

1400/10/19
20:06:07
5.0 / 5
592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳