علی جون
علی جون

حمایت شقایق دهقان از لیلا و قربانیان اسیدپاشی

حمایت شقایق دهقان از لیلا و قربانیان اسیدپاشی

به گزارش علی جون مهتا محدث، کارگردان جوان تئاتر با همراهی شقایق دهقان، برنامه ای را برای پشتیبانی از قربانیان اسیدپاشی تدارک دیده اند.


هنرمندان رشته های متعدد تاکنون در آثار هنری خود و همچنین در اظهارنظرهایشان واکنش های گوناگونی به معضل اسیدپاشی داشته اند ولی این مسئله همچنان گریبانگیر جامعه ماست.
حالا مهتا محدث، کارگردان جوان تئاتر می خواهد با برگزاری یک برنامه نمایشنامه خوانی، هم از قربانیان اسیدپاشی حمایت کند و هم با همراهی هنرمندان، طرحی را برای منع خرید و فروش اسید به مجلس شواری اسلامی ارائه دهد.
این کارگردان جوان درباره برگزاری این برنامه به ایسنا می گوید: ما بزودی یک تک گویی نمایشی را با نام «جان سوخته» با نقش خوانی شقایق دهقان خواهیم داشت و در کنار آن سه تن از قربانیان اسیدپاشی هم حاضر خواهند بود روایت های آنان را هم خواهیم شنید.
او توضیح می دهد: روایت این سه قربانی، سه روایت کاملا جدید، پیچیده و عجیب است که با آنچه پیش از این اتفاق افتاده، کاملا متفاوت است. آنان روایت های خویش را تشریح کرده اند و من بر مبنای آن، داستان هایی نوشته ام که توسط خودشان شنیده خواهد شد.
اما این تنها برنامه آنان نیست بلکه اتفاق مهم تر، ارائه طرحی به مجلس شورای اسلامی است که جنبه پیشگیرانه دارد.
محدث در این حوزه می گوید: در برنامه ما یک خانم وکیل و یک پزشک هم حضور دارند. ما با حضور این خانم وکیل، طرحی را برای منع خرید و فروش اسید به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهیم داد تا از این پس خرید و فروش اسید جنبه قانونی پیدا کند و به سادگی انجام نشود بلکه نیازمند پیمودن مراحل قانونی مانند ارائه کارت ملی و... باشد. وقتی این طرح آماده شد، در همان روز برگزاری برنامه و در ایام بعدی، امضای هنرمندان گوناگونی را جمع آوری خواهیم کرد و در نهایت، این طرح با امضای هنرمندان مختلف به مجلس ارائه خواهد شد.
به گفته او، پزشک حاضر در برنامه هم پزشکی است که قربانیان اسیدپاشی را تحت عمل جراحی قرار می دهد.
او اضافه می کند: در واقع مهم ترین هدف ما تدوین این قانون است ولی در کنار آن برنامه حمایتی هم داریم وهمه عواید این برنامه به «لیلا»، یکی از قربانیان اسیدپاشی تعلق خواهد گرفت چون این دختر جوان برای عمل جراحی خود نیازمند کمک است.
به گفته او، این برنامه اوایل بهمن ماه در سالن شهرزاد برگزار می گردد بزودی تاریخ دقیق آن اعلام خواهد شد.
مهتا محدث چندی قبل هم جلسه نمایشنامه خوانی «چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد» را برای پشتیبانی از رامین پرچمی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که درگیر مشکلات مالی شده، ترتیب داد که این نمایشنامه با نقش خوانی پرچمی، میترا حجار و حامد کمیلی در سالن شهرزاد روخوانی شد.1400/10/26
12:32:26
5.0 / 5
886
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
علی جون - سرگرمی و طنز