علی جون
علی جون
رشیدیان:

پیش ثبت نام سفر به سوریه از چهارشنبه شروع می شود

پیش ثبت نام سفر به سوریه از چهارشنبه شروع می شود

به گزارش علی جون رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت نام سفر زیارتی سوریه از روز چهارشنبه ششم بهمن 1400 در کشور اطلاع داد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان در نشست شورای مدیران سازمان حج و زیارت، اظهار داشت: تمامی افرادی که قصد نام نویسی دارند می توانند با مراجعه به سامانه ziarat.haj.ir از روند ثبت نام آگاه شده و نسبت به این امر اقدام نمایند. وی درباب اعزام های نوروزی برای سفرهای اعتاب مقدسه در عراق و سوریه هم عنوان کرد: باید برنامه ریزی لازم برای اعزام های نوروزی به سرانجام برسد و امید است با انجام اقدامات، روند آن بزودی به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به گسترش سویه جدید کرونا «اومیکرون» اشاره کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اعزام زوار به سفرهای زیارتی بسیار حائز اهمیت می باشد و باید همکاران در این راستا توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت اشاره کرد: در موضوع سفر عمره مفرده هم امید است گشایشی در برقراری باردیگر این سفر فراهم گردد و زوار مطابق با شرایط ما و مبتنی بر عزت، کرامت، سلامت و امنیت عازم این سفر معنوی شوند و بدین منظور شرکت عمره سعادت برنامه مدون و کاملی برای اعزام زوار در صورت برقراری مجدد عمره تدوین نموده است. ایشان سپس به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مداحان اشاره نمود و اضافه کرد: موضوع جهاد در فرمایشات رهبر انقلاب بسیار حائز اهمیت می باشد چنانکه برای دفاع از نظام و انقلاب اسلامی زمانی جهاد با جان و دوره ای جهاد با اموال و در جایی دیگر نیز جهاد زبانی باید مبنای عمل باشد دراین راستا امروز رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه ای بر جهاد تبیینی دارند.

وی اظهار نمود: در سازمان حج و زیارت که یک مجموعه فرهنگی با نگاهی دینی است وظیفه داریم با بهره بردن از ظرفیت های زیارتی و در امتداد تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و جهاد تبیینی حرکت نماییم.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در سازمان حج و زیارت اظهار داشت: اعتماد عمومی یکی از بزرگترین سرمایه های این سازمان است که باید نسبت به به حفظ و حراست از آن اهتمام جدی داشته باشیم.

وی با اعلان اینکه باید سازمان بتواند با توسعه اقدامات پژوهشی وهدفمند روز به روز در جهت بهبود و ارتقا بیش از پیش اقدامات و خدمات خود گام بردارد، اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین اقدامات انجام شده اصلاح فرآیندهای اجرائی با تشکیل کارگروه های تخصصی و استفاده از ظرفیت و توان متخصصان و کارشناسان امر بود که به انجام رسید.

وی اضافه کرد: این اصلاح فرآیندها و تحول در اقدامات بسیار تأثیرگذار است ضمن آنکه باید توجه داشته باشیم هر تحول و اصلاح امور، دغدغه ها و مسائلی را به دنبال دارد که البته می توان با مشورت و همفکری، آنها را برطرف کرده یا به حداقل رساند.

رشیدیان اشاره کرد: رفع مشکلات و دغدغه ها امری تدریجی است ضمن این که خیلی از افراد به دنبال ایجاد ناامیدی هستند اما باید در مقابل هجمه ها مقاومت کرد و امور را به سمت اصلاح و بهبود پیش برد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اعلان اینکه کار را با نقدپذیری و استماع پیشنهادات و نظرات صاحب نظران دنبال نماییم، عنوان کرد: نحوه مشارکت در هر حرکت اصلاحی بسیار حائز اهمیت می باشد و همگان باید مشارکت کنند و جای شانه خالی کردن از مسئولیت نیست و هر کسی نسبت به وظیفه ای که بر عهده دارد باید به نحو احسن عمل نماید.

رشیدیان اشاره کرد: امروز که کشور با تحریم ها و مشکلات اقتصادی مواجه می باشد بیش از گذشته نیازمند فعالیت جهادی در همه حوزه ها هستیم بدین جهت هر یک از ما در هر جایگاهی باید به این مهم اهتمام ورزد؛ ضمن این که باید در مقابل هجمه های تخریبی دشمن که نسبت به ارزش های اخلاقی، دینی و ملی صورت می گیرد جهاد تبیینی انجام پذیرد.


منبع:

1400/11/07
23:12:54
5.0 / 5
516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز