علی جون
علی جون
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی مطرح كرد؛

اصلاح تصمیمات غلط و برخورد با مداخلات انجام می شود اما کافی نیست

اصلاح تصمیمات غلط و برخورد با مداخلات انجام می شود اما کافی نیست

به گزارش علی جون مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: اصلاح تصمیمات غلط وغیرکارشناسی و برخورد با مداخلات ناصواب انجام می شود اما این کافی نیست. برخی تصورها نسبت به سازمان تامین اجتماعی نادرست و غیرواقعی است.به گزارش علی جون به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سید میرهاشم موسوی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز گفت: در روزهای ولادت حضرت زهرا (س) هستیم و بالاترین افتخار ما توسل به دوده علیهم السلام است تا با عنایت این بزرگواران بتوانیم کاستی ها و نقصها را برطرف نماییم. همه کارها، فعالیت ها و موقعیت های اداری و خدمات مختلفی که انجام می شود به شرطی واجد ارزش و اهمیت است که در راه نورانی دوده و با الگوبرداری از آنان باشد.
موسوی اضافه کرد: نتیجه و اثر نهایی کارهای ما خدمت به جامعه است و خدمت به مردم، هویت سازمان تامین اجتماعی است. با این هویت سازمان زنده می ماند و مجموعه همکاران از دل و جان مایه می گذارند که ارزش و اصالت تامین اجتماعی را حفظ کنند. برای ایجاد تحول در سازمان باید با رویکرد انتقادی و البته انتقاد منصفانه به وضع موجود نگاه نماییم..
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه با انتقاد از برخی نگاه های نادرست نسبت به سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: بعضی می گویند سازمان تامین اجتماعی یک مجموعه بزرگ اقتصادیست که باید تمام هزینه های خودرا تامین کند که این نگاه نادرست و غیرتخصصی است. با وجود این که سازمان تلاش نموده تا تعهدات خودرا بطور کامل انجام دهد و هزینه مشکلات بر مردم تحمیل نشود اما این مجموعه مشکلات زیادی دارد. این که چرا این وضع به وجود آمده بخشی به تصمیمات غلط و غیرکارشناسی بازمی گردد مثل بازنشستگی های قبل از موعد که سبب شده نرخ این نوع از بازنشستگی، از ۱۴ درصد به بالای ۵۰ درصد برسد و در مواردی هم انتصابات و مداخله های ناصواب مشکلاتی را به وجود آورده اما اجازه نخواهیم داد این مسیر، شبهه ناک باقی بماند. هرجا نیاز به ورود مستقیم باشد ورود کرده و برخورد می نماییم.»
موسوی با صحبت از ضرورت اصلاح تصمیمات و برخورد با فساد اضافه کرد؛ همه این اقدامات انجام می شود اما این کافی نیست و برای تحلیل درست از وضع موجود باید بصورت واقعی شرایط را تحلیل کرد. استانداردهای علمی برای بازدهی صندوق ها از محل سرمایه گذاری ۱۷ تا ۱۸ درصد است. پس ضرورت دارد باتوجه به سهم سازمان در رونق تولید و اشتغال، تعهدات دولت نسبت به سازمان صورت گیرد تا سازمان هم بتواند به تعهدات خود در قبال ذی نفعان را انجام دهد. همه باید همکاری کنند و من برمبنای تحلیل های آماری نسبت به آینده امیدوار هستم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه نیازمند تغییر رویکرد های سنتی به رویکرد نوین و استفاده از تکنولوژیهای جدید در صندوق داری هستیم، اظهار داشت: اقدامات خوبی در توسعه بهره برداری از فناوری اطلاعات انجام شده که البته کافی نیست و باید به سمت تامین اجتماعی هوشمند حرکت نماییم. اتصال و تبادل اطلاعات تامین اجتماعی با سایر نهادها می تواند سبب ایجاد تامین اجتماعی هوشمند شود و باید از رویکرد های سنتی در شناسایی و جذب بیمه شده جدید فاصله بگیریم و همگام با تحولات حرکت نماییم.
موسوی اضافه کرد: ایجاد تحول، فرآیندزدایی و تسهیل خدمت رسانی به مردم در موارد زیادی در اختیار مدیران استانی است و در بسیاری موارد با اقدامات کوچک می توانیم تأثیر مثبتی بر جامعه هدف داشته باشیم. باید سازوکارها را به نحوی طراحی نماییم که کارشناسان و مدیران عملیاتی اختیارات لازم را برای خدمت رسانی و بهبود فرآیندها داشته باشند.
وی بر لزوم افزایش شفافیت و اطلاع رسانی خدمات سازمان تامین اجتماعی به جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: اهمیت و ارزش خیلی از خدمات تامین اجتماعی به جامعه مغفول مانده است. بعنوان مثال درباره کارگاه های زیر ۵ نفر ما خدمات گسترده ای داریم که آثار خدمات سازمان را باید برای مردم تشریح نماییم. اگر با مردم حرف بزنیم می توانیم چالش ها را به فرصت تبدیل نماییم و پاسخگویی را پیش از این که از ما سوال شود باید مورد توجه قرار دهیم. با آحاد جامعه و شرکای اجتماعی باید همیشه ارتباط داشته باشم. بیمه شدگان صاحبان این سازمان هستند و باید از شرایط و خدمات این سازمان آگاه باشند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از خدمات و زحمات تورج بیات، سرپرست سابق اداره کل تامین اجتماعی استان البرز قدردانی و برای داود سعدزاده، مدیرکل جدید این استان آرزوی موفقیت کرد.
تورج بیات، سرپرست سابق اداره کل تامین اجتماعی استان البرز نیز اظهار داشت: در استان البرز ۳۲ هزار کارگاه و ۴۸۰ هزار بیمه شده تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و کارکنان استان برای خدمت به مردم از همه امکانات و ظرفیت ها استفاده می نمایند. برخی از شعب و اداره کل تامین اجتماعی البرز فاقد ساختمان مناسب برای فعالیت هستند که امیدواریم با حمایت مدیران ارشد سازمان و تلاش مدیرکل جدید استان شاهد بهبود شرایط کاری همکاران باشیم.


منبع:

1400/11/08
20:11:26
5.0 / 5
643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز