علی جون

چرا تلویزیون در جشنواره فیلم فجر زنده نیست؟

چرا تلویزیون در جشنواره فیلم فجر زنده نیست؟

ویژه برنامه های تلویزیون برای چهلمین جشنواره فیلم فجر همگی تولیدی به روی آنتن خواهند رفت.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، تلویزیون برای چهلمین جشنواره فیلم فجر، جزئیات سه ویژه برنامه را اعلام نموده است که هیچکدام بصورت زنده به روی آنتن نمی روند.
به نظر می آید حاشیه های برخی برنامه های زنده سینمایی در سالهای گذشته و اظهارنظرهای بعضی از میهمانان و منتقدان تلویزیون درباره ی هنرمندان سینما و فیلم ها که در ادامه واکنش و انتقاد جدی سینماگران را نیز در پی داشت، دو سالی است که تلویزیون را در پخش برنامه های زنده ی اینچنین، محتاط تر کرده است. انتقادهای فیلم سازان و هنرمندان روی آنتن زنده، نیز دلیل دیگری بر این تصمیم گیری است.
ضمن این که حمله سایبری اخیر به برخی شبکه های رادیو و تلویزیونی هم می تواند علت دیگری برای این احتیاط و کاهش برنامه های زنده تلقی شود.
بر این اساس، شبکه سه در حالی همانند سالهای گذشته برنامه سینمایی «هفت» را در روزهای جشنواره روی آنتن می فرستد که باوجود تلاش و تمایل سازندگان برای زنده پخش شدن این برنامه، «هفت» در جشنواره چهلم تولیدی خواهد بود.
محمدحسین لطیفی، مجری «هفت» پیش تر به ایسنا گفته بود که کوشش برای زنده بودن این برنامه در جریان جشنواره، اتفاق جذاب امسال خواهد بود اما شب گذشته نخستین قسمت از این برنامه سینمایی، بصورت تولیدی روی آنتن رفت.
هرچند «هفت» مانند دیگر ویژه برنامه های سینمایی تلویزیون، در فاصله ی کمی از ضبط به پخش می رسد. همین طور این احتمال همچنان وجود دارد که «هفت» در ایام پایانی جشنواره، بصورت زنده به روی آنتن برود.
شبکه چهار سیما ویژه برنامه «سینما ملت» با اجرای وحید رونقی را برای جشنواره فجر امسال در نظر گرفته که از ۱۲ بهمن هر شب ساعت ۲۳ به مدت ۱۱ شب، به پوشش این رویداد سینمایی می پردازد.
تهیه کننده «سینما ملت» احسان حسینی و سردبیر و کارگردان نیز سجاد مهرگان است. «سینما ملت» نیز یک برنامه تلویزیونی زنده نیست و بصورت تولیدی روی آنتن خواهد رفت.
شبکه نمایش نیز برنامه تولیدی «سینمایش» را با سازندگان جدید، از ۱۱ بهمن ماه و همزمان با شروع چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر تا شب پایانی جشنواره، هر شب ساعت ۲۱ به روی آنتن می برد.
پخش زنده مراسم اختتامیه در جشنواره های گذشته، در دستور کار این برنامه بوده است و حال باید دید برای اختتامیه امسال چه تدارکی دیده است.1400/11/11
23:07:35
5.0 / 5
620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳