علی جون
علی جون
حیاتی:

هنوز هم نفهمیدم چرا نمی توانم در صداوسیما کار کنم!

هنوز هم نفهمیدم چرا نمی توانم در صداوسیما کار کنم!

محمدرضا حیاتی با اعلان اینکه هنوز هم نفهمیده است که دلیل ممنوعیت فعالیتش در صداوسیما چیست، تاکید می کند: «کار اهالی فرهنگ و هنر و رسانه بازنشستگی نمی شناسد و این قشر تا وقتی توان دارند و مردم دوستشان دارند، می توانند کار کنند.»


گوینده باسابقه بخش های خبری در گفت وگویی با ایسنا درباره ی وعده ی رئیس صداوسیما در خصوص باز بودن درهای تلویزیون به روی سرمایه هایش و مطالبه جدی مردم دراین زمینه، در پاسخ به این که آیا با وی در این ارتباط صحبتی شده است؟ اشاره کرد: خیر، دراین زمینه با من صحبتی نشده است. تلویزیون خانه ماست. من بخش اعظم عمرم را در تلویزیون و در جام جم گذرانده ام. اصلا این واژه ممنوع کردن فعالیت درست نیست؛ البته ممنوع کردن من که یکی از عجیب ترین ممنوع کردن هاست که نمی دانم دلیلش چه بود و هیچ گاه هم هیچکس به من نگفت که علت ممنوع الفعالیت شدن من چیست.
حیاتی اضافه کرد: جالب است در دیدارهایی که با تعدادی از معاونان صداوسیما داشتم می گفتند خیر شما ممنوعیتی ندارید، اما در عمل وقتی برنامه ای پیشنهاد می شد جلوی کار ما را می گرفتند.
این گوینده خبر در پاسخ به این پرسش که اگر شرایط حضورش در تلویزیون فراهم گردد، علاقه ای به بازگشت دارد یا خیر؟ پاسخ داد: من خودم نباید پیش قدم شوم، آنها باید پیش قدم شوند و اگر بخواهند باید تماس بگیرند که من به تلویزیون برگردم. نه فقط من بلکه هر پیشکسوت و هر هنرمند قدیمی، تلویزیون خانه اش است و حق دارد برود به خانه اش سر بزند.
حیاتی با اشاره به قانون سازمان صداوسیما در خصوص جلوگیری از ورود بازنشسته ها به محل جام جم، اشاره کرد: متاسفانه هم اکنون بازنشسته ها را به سازمان راه نمی دهند. بازنشسته ها اگر بخواهند دیداری با همکارانشان داشته باشند، اجازه ندارند وارد محل سازمان صداوسیما شوند و کارت های بازنشستگی گیت ها (درهای ورودی) را باز نمی کند.
او اشاره کرد: درست است که از لحاظ ضوابط کار اداری بازنشسته شده ایم، اما کار مجری، هنرمند، خواننده، آهنگساز و بطور کلی هر فردی که در عرصه فرهنگ و هنر و رسانه است، بازنشستگی نمی شناسد. تا موقعی که توانایی دارد و تا وقتی مردم دوستش داشته باشند و بخواهند برنامه داشته باشد، هنرمند می تواند کار خودش را ادامه دهد. مگر این که ناتوان شود یا مردم او را نپذیرند و تمایلی به کارش نداشته باشند. یک نقاش تا وقتی دستش نمی لرزد نقاشی می کند، یک موزیسین تا وقتی توان دارد آهنگسازی می کند، یک بازیگر هم تا آخر عمرش در نقش های متفاوت بازی می کند. این که بخواهند کسی را از کار هنری محروم کنند، حتی حرفش هم خنده دار است.1400/11/12
12:57:48
5.0 / 5
662
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز