علی جون
یك مدرس سواد رسانه تبیین كرد:

شگردهای رسانه ای دشمن در تصویرسازی غلط از وضعیت نظام جمهوری اسلامی

شگردهای رسانه ای دشمن در تصویرسازی غلط از وضعیت نظام جمهوری اسلامی

به گزارش علی جون لرستان یک مدرس سواد رسانه با اشاره به شگردهای رسانه ای دشمن در تصویرسازی غلط از وضعیت نظام، اظهار داشت: القائات کاذب برای بزرگ جلوه دادن ضعف هایی که در کشور وجود دارد یک توطئه از طرف دشمنان انقلاب است و ضرورت دارد دراین زمینه انصاف داشت و در کنار ضعف ها به بیان نقاط قوت و دستاوردهای نظام نیز پرداخته شود.


حجت الاسلام سیدرمضان علیان، مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سلسله در نشست مجازی روشنگری و بصیرت افزایی مرکز نسرا سازمان فضای مجازی بسیج استان لرستان که شامگاه جمعه، ۱۵ بهمن با موضوع «راهکارها و شگردهای رسانه ای دشمن در تصویرسازی غلط از وضعیت نظام جمهوری اسلامی» ویژه فعالان سواد رسانه و طلاب مدارس علمیه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در فضای مجازی افرادی مبادرت به بیان خوبی‎های دوره پهلوی می‎پردازند و در مقابل ضعف هایی را از نظام مقدس اسلامی مطرح و مشکلات را بزرگ نمایی می کنند که ضرورت دارد در این رابطه اطلاع رسانی صحیحی داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه البته ضعف هایی در کشور داریم و هنوز به نقطه ایده ال و مطلوب نرسیده ایم و با ایده آل و آرمان ها فاصله داریم، افزود: عده‎ای از مشکلات موجود در کشور سوءاستفاده و دستاوردهای عظیمی که در دوره انقلاب اسلامی انجام گرفته را زیر سؤال می برند و با تطهیر حکومت پهلوی و این که در دوره پهلوی اقدامات و کارهای مهمی انجام گرفته تلاش می کنند شرایط آن زمان را بهتر از زمان فعلی ترسیم کنند.
این مدرس سواد رسانه القائات کاذب برای بزرگ جلوه دادن ضعف هایی که در کشور ما پس از انقلاب وجود دارد را یک توطئه از طرف دشمنان انقلاب دانست و افزود: شایسته است دراین زمینه انصاف داشت و در کنار ضعف ها به بیان نقاط قوت و دستاوردهای نظام نیز پرداخته شود و ضعف ها را به اندازه ضعف خودش در نظر گرفت.
وی ادامه داد: دشمن با برجسته و بزرگ جلوه دادن ضعف ها می خواهد دستاوردها و خدماتی که در دوره انقلاب اسلامی در کشور شکل گرفته را کوچک جلوه دهد که دراین زمینه لازم است با جهاد تبیین این توطئه دشمن را خنثی نماییم.
حجت الاسلام علیان با اشاره به پاره ای مشکلات در زمینه ازدواج، مسکن و معیشت مردم، اظهار نمود: استقلال در تصمیم گیری و حفظ تمامیت ارضی کشور از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، در دوره پهلوی بحرین از ایران جدا و یک کشور مستقل شد، کوه های آرارات از ایران جدا و به کشور ترکیه ملحق شد، این در حالیست که در دوره هشت ساله جنگ تحمیلی با وجود این که خیلی از کشورها در مقابل ایران قرار گرفتند اما وجبی از خاک کشور کم نشد.
این مدرس دانشگاه آزاد اسلامی سلسله عدالت اجتماعی را دستاورد دیگر انقلاب اسلامی ذکر کرد و افزود: پهلوی پدر و پسر ۵۳ سال بر ایران حکومت کردند در آن دوره جمعیت ایران نصف جمعیت فعلی بود، منابع بیشتری در اختیار پهلوی ها بود و کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس که امروز رودرروی ایران اسلامی قرار دارند، از حامیان پهلوی‎ها به شمار می رفتند اما خدماتی که در حکومت پهلوی ها انجام شد در مقایسه با خدمات بهادار ای که در طول ۴۳ سال حکومت اسلامی در بخش پزشکی، راه آهن، سدسازی، راه و جاده سازی و... در کشور انجام شده است، قابل قیاس نیست.
وی با اعلان اینکه در دوره پهلوی از تکنولوژی برای خدمت به مردم استفاده نمی شد و مردم از کمترین نیازهای زندگی که امنیت، بهداشت، راه، آموزش و مسکن بود محروم بودند، اظهار نمود: در دوره طاغوت امکانات آموزش برای همه فراهم نبود، این در حالیست که امروز کسی از یادگیری سواد محروم نیست و در میان جمعیت زیر ۴۰ سال بی سواد نداریم.
این مدرس حوزه علمیه با اعلان اینکه تا سال ۶۵ خیلی از پزشکان ما هندی، پاکستانی و بنگلادشی بودند، اظهار داشت: امروز ایران اسلامی قطب پزشکی منطقه است و در بخش علمی و پژوهشی هم پیشرفت های خوبی در کشور داشته ایم.
علیان با تاکید بر این که باید زمینه های ادامه تحصیل بطور کامل در کشور فراهم گردد تا نخبگان ما مجبور به مهاجرت نباشند، افزود: امروزه ما شاهد می باشیم مقالات علمی زیادی از اساتید دانشگاه های ایران در مجلات معتبر دنیا به چاپ می رسد و این بیان کننده رشد علمی و پژوهشی کشور است.
وی با اعلان اینکه انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب ها قابل قیاس نیست، اظهار داشت: رساندن و صدور پیام انقلاب به دنیا و حضور ایران در عرصه های بین المللی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
این مدرس سواد رسانه بیان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی ما صدای انقلاب را در دنیا می شنویم و بسیاری از کشورها در مقابل زورگویی دشمنان ایستاده اند که این ایستادگی با الگوگیری از انقلاب اسلامی است و ما صدای انقلاب را در بسیاری از کشورها می شنویم.
منبع:

1400/11/16
12:55:54
5.0 / 5
575
تگهای خبر: آموزش , برند , خدمات , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴