علی جون
ستاری در اكران آنلاین منصور در بازدید از مركز تلویزیون تعاملی صداسیما:

آینده شرکتهای خلاق حوزه تولید محتوا روشن و پرامید است

آینده شرکتهای خلاق حوزه تولید محتوا روشن و پرامید است

به گزارش علی جون معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مراسم افتتاح پخش فیلمهای سینمایی از تلوبیون که با اکران آنلاین فیلم سینمایی ˮمنصورˮ همراه بود، از حمایت ها برای توسعه زیست بوم صنایع خلاق این حوزه گفت.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در بازدید از بخش های مختلف مرکز تلویزیون های تعاملی صداوسیما و پلت فرم تلوبیون در مجموعه تکتا با حضور پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری و با همراهی غلامرضا نوری معاون فضای مجازی صداوسیما و سعید مقیسه قائم مقام معاون فضای مجازی صداوسیما، ستاری، حضور در این مرکز را در شب میلاد حضرت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و روز پدر به فال نیک گرفت و اظهار نمود: خوشحالم که تلویزیون تعاملی تلوبیون، سایت سوم کشور از لحاظ ترافیک شده است و امیدوارم رشد این شرکت خلاق در ابعاد بین المللی ادامه پیدا کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه آینده خیلی خوبی در انتظار شرکتهای خلاق فعال در حوزه تلویزیون های تعاملی و تولید محتوا است، اضافه کرد: حمایت های تعریف شده معاونت علمی و ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در اختیار این مجموعه قرار خواهد گرفت. مناسب می باشد که بخصوص، ظرفیت زیست بوم نوآوری و شرکتهای مختلف خلاق که در این چرخه فعالیت می نمایند، به شبکه ای که در این مرکز وجود دارد، متصل شود.
ستاری افزود: در توسعه شرکتهای خلاق و شرکتهای دانش بنیان که در حوزه محتوا و فناوری در رابطه با این حوزه فعالیت می نمایند، از زیرساخت های فیزیکی مجموعه تکتا در چارچوب یک خانه خلاق ونوآوری استفاده خواهد شد.
ایجاد خانه خلاق و نوآوری تلوبیون
پرویزکرمی، دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در گزارشی اعلام نمود: در تعامل با مسئولین معاونت فضای مجازی سیما و تلوبیون، مقرر شد آنها در مورد ایجاد خانه های خلاق و نوآوری، تولید محتوا را با استفاده از امکانات و مزایای تلوبیون و صدا وسیما آغاز کنند و مقدمات اجرایی شدن این مهم با این دیدار شروع شده است.
ایجاد خانه خلاق و نوآوری تولید محتوا ضروری است
غلامرضا نوری، معاون فضای مجازی صداوسیما با استقبال از پیشنهاد ایجاد خانه خلاق و نوآوری تولید محتوا، اظهار داشت: با عنایت به ارتقای کمی و کیفی تولید در تلوبیون، نیاز به ایجاد خانه خلاق و نوآوری و ایجاد شرکتهای خلاق در عرصه تولید محتوا، بیشتر از پیش برای ما لازم است که درصدد هستیم تا با کمک ستاد توسعه فناوری های نرم معاونت علمی، اقدام به ایجاد این خانه خلاق و نوآوری تولید محتوا نماییم وهمین جا از دکتر ستاری و مجموعه معاونت تقاضای همکاری و کمک ومساعدت داریم و درپی ایجاد شرکتهای خلاق ذیل این خانه هستیم.
بزرگ ترین آرشیو حرفه ای کشور هستیم
احمد خورشیدی، مدیرعامل تلوبیون با بیان این که ۷۰ شبکه، پخش زنده در تلوبیون انجام می شود که بنا به مناسبت های مختلف مانند المپیک، بر تعداد این شبکه افزوده می شود، اظهار داشت: آرشیو ساعتی فراوان، آرشیو محتوایی فراوان و... سبب شده تا بزرگ ترین آرشیو حرفه ای کشور باشیم؛ چون که ۵۰۰ هزار قطعه محتوای حرفه ای داخل تلوبیون است. از این بین، ۷۰ هزار محتوای کودک است، ۱۲۰ هزار قسمت سریال است، حدود ۲۰ هزار قسمت فیلم سینمایی، برنامه های ورزشی، تولیدی و... است.
خورشیدی با اشاره به اینکه تلوبیون در سال ۹۰ افتتاح شد و شروع صنعت وی اودی با این رسانه بود، اظهار داشت: ما در تلوبیون، دسترسی نامحدود به تمام سرویسهای داخلی داریم که تعداد آن ۵۰۰ هزار اپیزود است و ماهانه حدود ۲۰ هزار قسمت جدید آرشیو می شود.
وی ادامه داد: بیشتر از ۱۹ میلیون نصب اپلیکیشن تلوبیون است که ۱۷ میلیون، نصب جدید است و ۲ونیم میلیون نصب هم قدیمی است.
مدیرعامل تلوبیون با بیان این که این رسانه، ۱۶ میلیون کاربر منحصربه فرد ماهانه دارد، اظهار داشت: از این تعداد، حدود ۲ میلیون آنها ایرانی ها خارج از کشور هستند. بر مبنای آمارهای مستند، تلوبیون بعد از گوگل و دیجی کالا، سومین سایت پرطرفدار و پرمخاطب ایران است.
آغار اکران آنلاین «منصور» در تلویبیون پلاس
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در انتها این بازدید، هم زمان با حضور فرزند شهید "منصور ستاری"، اکران آنلاین و مجانی فیلم سینمایی "منصور" در تلوبیون پلاس که سرویس تخصصی فیلم و سریال تلویزیون تعاملی تلوبیون است، برای عموم کاربران شروع شد.1400/11/27
22:27:34
5.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳