علی جون
علی جون
رئیس كمیته امداد :

خدمات اجتماعی جایگزین مساعدتهای موردی می شود

خدمات اجتماعی جایگزین مساعدتهای موردی می شود

رییس کمیته امداد امام خمینی بابیان این که شرایط امروز، توجه علمی به پدیده های مختلف اجتماعی را می طلبد، اظهار داشت: خدمات اجتماعی برنامه ریزی شده به تدریج جایگزین فعالیت ها و مساعدت های موردی می شود.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، رییس کمیته امداد در پیامی میلاد ابوالایتام حضرت علی (ع) و روز مددکار را گرامی داشت. متن پیام سیدمرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد به شرح زیر است:

میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز مددکار بر مددکاران خانواده که با الهام از آیه «و یطعمون الطعام علی حبه مسکینا و یتیما و اسیرا» و تأسی از سیره و روش پیامبران الهی و ائمه اطهار (ع) نسبت به یاری و دستگیری از ایتام و بی سرپرستان، سالخوردگان، مصیبت دیدگان، فقرا، در راه ماندگان، ارحام، همسایگان بیماران بمنظور ارتقای خدمات اجتماعی و تامین نیازهای ایشان تلاشی مضاعف می نمایند را تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

افتخار و تلاش مددکاران در رسیدگی به حال محرومان و دلجویی از ولی نعمتان، استمرار مشی و شیوه مولا و مقتدای مؤمنان حضرت علی (علیه السلام) بعنوان بزرگ مددکار تاریخ است و اقدامات بهادار و خالصانه صورت گرفته علاوه بر تحقق اهداف این نهاد مقدس، اندوخته گران قدری را در پیشگاه خداوند باری تعالی در بر خواهد داشت. مددکاری اجتماعی بعنوان یک «ضرورت سازمانی» در این نهاد مقدس که اثرات مثبت آن تا حالا در جامعه اسلامی جاری و ساری بوده و توانسته حتی المقدور چهره فقر را کم رنگ تر و رنج و اندوه حاصل از آنرا بکاهد، از شروع تأسیس کمیته امداد امام (ره) مطمح نظر قرار گرفته است. برای نیل به این اهداف و بهره برداری از این موهبت الهی به نحو شایسته، می بایست خودرا هرچه بیشتر با ابزار و وسایل و علم روز تجهیز نموده شرایط مختلف اجتماعی و اقتصادی، فرهنگی و سیاسی از یکسو، مسائل و مشکلات از طرف دیگر، نیازها و انتظاراتی را ایجاد کرده است که توجه علمی و کارشناسانه به پدیده های مختلف اجتماعی را می طلبد و خدمات اجتماعی برنامه ریزی شده به تدریج جایگزین فعالیت ها و مساعدت های موردی می گردد.

1400/11/30
11:38:02
5.0 / 5
611
تگهای خبر: ابزار , اثر , برنامه , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز