علی جون

پخش برنامه ویژه ناشنوایان از تلویزیون

پخش برنامه ویژه ناشنوایان از تلویزیون

علی جون: مدیر تولید شبکه مستند از طراحی بسته تصویری ویژه ای برای ناشنوایان و کم شنوایان در شبکه مستند آگاهی داد. «ترنج» اولین مجموعه این بسته تصویری است که در روزهای نوروز پخش می شود.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، ابوالقاسم ناصری با اعلان اینکه رییس جدید سازمان صدا و سیما همیشه بر عدالت گستری و هویت محوری شبکه ها تاکید داشته است، اظهار داشت: در ۶ ماه گذشته تمرکزمان را بر تولید برنامه هایی گذاشتیم که به تحقق این دو شعار نزدیکمان کند؛ بر این اساس سال ۱۴۰۰ بمنظور افزایش سهم دسترسی افراد کم توان به تولیدات تلویزیونی و برقراری عدالت رسانه ای، تصمیم گرفتیم ظرفیت هایی برای هموطنان ناشنوا و کم شنوا ایجاد نماییم و بسته تصویری ویژه ای طراحی شد که از نوروز ۱۴۰۱ از شبکه مستند پخش می شود.
وی اظهار داشت: در این بسته تصویری ویژه، برخی از بهترین مستندهای تولید شده، برای بهره برداری شهروندان کم شنوا و ناشنوا مناسب سازی شده و در روزهای نوروز بصورت روزانه در ساعت ۱۶ از شبکه مستند پخش خواهند شد.
ناصری اضافه کرد: در اولین تجربه، مجموعه بسیار چشم نواز و متنوع «ترنج» برای پخش آماده شده است. این مجموعه به تهیه کنندگی محمد شکیبانیا و کارگردانی سام کلانتری زمستان ۱۴۰۰ از شبکه مستند پخش گردید و دلیل این که برای این بسته ویژه انتخابش کردیم، بازخوردهای خوبی بود که از بینندگان گرفتیم.
بگفته مدیر تولید شبکه مستند مجموعه «ترنج» باتوجه به تنوع بصری و موقعیت های متنوعی که گروه تولید در آن قرار گرفتند، برای هموطنان ناشنوا و کم شنوای ما هم جذاب خواهد بود.
ناصری اظهار داشت: با توجه به این که مناسب سازی قسمتی از برنامه ها در شبکه های تلویزیونی برای شهروندان کم شنوا و ناشنوا که در ارتقای دانش و مهارت آنها نقش مهمی ایفاء می کند از وظایف رسانه است، پخش این بسته ویژه در سال آینده استمرار خواهد داشت.
بسته تصویری ویژه ناشنوایان و کم شنوایان در جدول پخش نوروزی شبکه مستند قرار گرفته و از ۲۸ اسفند هر روز ساعت ۱۶ پخش می شود.
منبع:

1400/12/17
21:31:52
5.0 / 5
423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴