علی جون
بهداد:

یک میلیون کارگر تحت پوشش خدمات بهداشتی هستند

یک میلیون کارگر تحت پوشش خدمات بهداشتی هستند

به گزارش علی جون مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با راه اندازی 3 هزار و 777 خانه بهداشت کارگری، بیش از یک میلیون کارگر تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار گرفتند.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، هادی بهداد با اشاره به برگزاری مراسم ملی تجلیل از خانه های بهداشت کارگری برتر، کارفرمایان سلامت محور و شوراهای هماهنگی خدمات بهداشتی به بیمه شدگان که امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار می گردد اظهار نمود: نیروی کار ماهر و سالم در هر کشوری بعنوان یکی از مهم ترین پشتوانه های پایدار آن جامعه شمرده می شود و در این راستا توجه به سلامت نیروی کار از با اهمیت ترین وظایف دولت قلمداد شده و قانون نیز متولیان امر را به حفظ و پاسداری از سلامت و ایمنی کارگران موظف کرده است.

وی ادامه داد: به استناد اصل ۲۹ قانون اساسی کشور و ماده ۹۴ قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت و بر حسب برنامه مشترک ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به بیمه شدگان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همیاری و همکاری سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا حالا موفق به تأسیس و راه اندازی ۳ هزار و ۷۷۷ خانه بهداشت کارگری شده است.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت مردم اظهار داشت: این خانه های بهداشت در سطح بنگاه های اقتصادی ۵۰ تا ۵۰۰ نفر شاغل بیش از یک میلیون نفر از جامعه کارگری را زیر پوشش خدمات بهداشتی قرار داده است.

بهداد با تاکید بر لزوم اجرای نظام اعتبار بخشی و رتبه بندی مراکز بهداشتی، اظهار داشت: در مراسم امسال از ۲۳ خانه بهداشت کارگری، ۹ کارفرمای سلامت محور و ۵ شورای هماهنگی خدمات بهداشتی به بیمه شدگان برتر تقدیر و تجلیل خواهد شد.


منبع:

1400/12/18
14:15:15
5.0 / 5
550
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵