علی جون
رئیس سازمان بسیج رسانه كشور:

تعرض به نمایندگی های دیپلماتیک ایران در کابل و هرات نتیجه دست کم گرفتن پروژه ایران هراسی است

تعرض به نمایندگی های دیپلماتیک ایران در کابل و هرات نتیجه دست کم گرفتن پروژه ایران هراسی است

به گزارش علی جون رییس سازمان بسیج رسانه اظهار داشت: در پی حادثه تاسف بار تعرض به نمایندگی های دیپلماتیک کشورمان در کابل و هرات و همین طور نقش برجسته بودن «پروژه ایران هراسی» در شکل دهی این حادثه، همایش تخصصی «بررسی تعرضات به مأموریت های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران از منظر حقوق بین الملل» برگزار می گردد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، عباس محمدیان، رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در واکنش به حوادث کابل و هرات در جمع خبرنگاران اعلام نمود: حوادثی مانند حادثه اخیر تعرض به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در هرات و کابل را بایستی در چهارچوب پروژه ایران هراسی تحلیل و ارزیابی نمود چون که این حادثه بعد از آن رخ داد که رسانه های وابسته و همسو با نظام استکبار بشکلی هوشمندانه با روایت پردازی مغرضانه احساسات بخشی از مردم عزیز افغانستان را ضد ایران اسلامی تحریک کرده و زمینه ساز این حوادث شدند.
وی ادامه داد: در خلال چهار دهه گذشته پروژه «ایران هراسی» همواره در دستور کار دشمنان ایران قرار داشته است اما به صورت خاص در طول یک دهه گذشته این روند شدت گرفته و دشمنان ملت ایران و به صورت خاص آمریکا از تمام ظرفیت های نرم خود خصوصا رسانه های منطقه ای و فرا منطقه ای در جهت معرفی ملت ایران بعنوان ملتی ستیزه جو و آشوب طلبان به جهان بهره می برد تا از این طریق به ظن خود زمینه انزوای ملت بزرگ ایران را فراهم نماید.
محمدیان در ادامه رژیم صهیونیستی را بعنوان یکی از مهم ترین مجریان پروژه ایران هراسی در سطح غرب آسیا معرفی نمود و اظهار داشت: طی سالهای اخیر یکی از رویدادهای مهم در منطقه، مسئله تغییر راهبرد خارجی منطقه ای رژیم صهیونیستی با استفاده از ابزارهای نرم ضد جمهوری اسلامی ایران می باشد. بر مبنای سند امنیت ملی این رژیم در سالهای 2019 و 2020 میلادی رژیم صهیونیستی با مطرح کردن پروژه ایران هراسی، بعنوان راهبرد منطقه ای جدید خود به دنبال بسیج و هم افزایی ظرفیت دشمنان ملت ایران در غرب و غرب آسیا بوده است. خوشبختانه هوشیاری ملت ایران تا کنون بخش زیادی از این فتنه جویی های دشمنان را خنثی نموده اما پروژه ایران هراسی همچنان بشکلی پیچیده ضد ملت ایران و در ابعاد گسترده تر ضد جبهه مقاومت در جریان است.
محمدیان اضافه کرد: محور غربی-عبری-عربی که موفقیت ایران اسلامی و همپیمانان آنرا در مقابله با استکبار جهانی و ایادی آن در منطقه همچون داعش به چشم دیده اند، اینک برای ضربه زدن به ملت ایران و همینطور تضعیف روابط آن با همسایگان متوسل به جنگ نرم شده اند.
این استاد دانشگاه با تکیه بر اهمیت جنگ نرم اضافه کرد: امروزه جنگ نرم به مهمترین، مؤثرترین، کارآمدترین و البته کم هزینه ترین و درعین حال خطرناک ترین نوع جنگ ضد امنیت ملی یک کشور بدل شده است چون که میتوان با کمترین هزینه مهیب ترین صدمه ها را به یک کشور و ملت وارد نمود. به عبارت دقیق تر در جریان جنگ نرم عزم و اراده ملت هدف قرار گرفته و گام به گام یک ملت به سمت فروپاشی روانی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و البته فرهنگی سوق داده می شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: بر مبنای ارزیابی های موجود حوادثی مانند حادثه اخیر تعرض به نمایندگی های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در کابل و هرات توسط دشمنان فرا منطقه ای و توسط بازیگران منطقه ای و میدانی پیشبرنده پروژه ایران هراسی در افغانستان اجرا شد تا به تبع آن روابط دو ملت بزرگ ایران و افغانستان گرفتار خدشه شود.
محمدیان در بخش دیگری از گفت وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره برنامه های سازمان بسیج رسانه برای مقابله با پروژه ایران هراسی هم اظهار داشت: دشمنان ملت ایران و جبهه مقاومت پروژه «ایران هراسی» را به طور عمده از راه ابزارهای خبری و سینمایی پیش می برند بنابراین مقابله هوشمندانه با پروژه ایران هراسی و حراست از امنیت ملی بدون ظرفیت سازی پدافندی و آفندی در حوزه رسانه ممکن نیست. بنابراین هم در ماه های گذشته برای اولین بار در کشور مبحث «رسانه و امنیت ملی» به شکل جدی مورد توجه سازمان بسیج رسانه قرار گرفته است و این سازمان بعنوان نهادی پیش رونده و پیش برنده در عرصه رسانه در تلاش است تا از راه ظرفیت سازی و بهسازی ظرفیت های رسانه ای کشور خصوصاً در حوزه آموزش موجبات مقاوم سازی امنیت ملی در مقابل پروژه «ایران هراسی» را فراهم آورد.
وی در این رابطه عنوان کرد: با عنایت به وقوع حادثه تعرض به نمایندگی های دیپلماتیک کشورمان در افغانستان، سازمان بسیج رسانه کشور با همکاری مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران، مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه، وزارت امور خارجه، فرهنگسرای رسانه و تعدادی دیگر از سازمان ها و نهادها در تاریخ 6 اردیبهشت ماه و به مناسبت سالگرد حادثه خون بار تعرض به سفارت ایران در لندن که در اردیبهشت ماه سال 1359 به وقوع پیوست و منجر به شهادت و جانبازی برخی از دیپلمات های کشورمان شد همایش تخصصی «بررسی تعرضات به مأموریت های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران از منظر حقوق بین الملل» را در محل فرهنگسرای رسانه تهران برگزار می نماید.
لازم به ذکر است که در این همایش که با حضور مقامات کشوری و لشکری برگزار می شود علاوه بر رونمایی از کتاب «حفاظت و امنیت دیپلماتیک» که توسط دو پژوهشگر جوان کشورمان تالیف شده است، از مقام «شهید سید عباس لواسانی» بعنوان نخستین خبرنگار و فعال رسانه ای به شهادت رسیده در مأموریت های دیپلماتیک کشورمان که در تاریخ 15 اردیبهشت 1359 در حادثه لندن به فیض شهادت نائل آمد تجلیل خواهد شد.
منبع:

1401/01/28
22:34:39
5.0 / 5
515
تگهای خبر: آموزش , ابزار , برنامه , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵